Žďánského hattrick proti Kožlanům

Zavidov B – Kožlany 7:3 (3:2)

V posledním přípravném utkání si zavidovská rezerva doplněna o několik hráčů nastupujících pravidelně za „A“ tým druhý celek Okresního přeboru okresu Plzeň – sever Olympii Kožlany.

Úvod utkání patřil hostům, kteří se prezentovali velice sympatickým výkonem. Hráli více na míči a dostávali se i do zajímavých příležitostí. Naopak Zavidov volil spíše nakopávané míče na rychlonohého Žďánského, kterého však hostující obrana často vystavila do ofsajdové pasti. Do vedení se dostali hosté po pěkné kombinaci, nejprve ještě skvělým zákrokem zasáhl M. Štiller avšak na dorážku byl již krátký 0:1. Poté převzal iniciativu Zavidov, když dvakrát využil své mrštnosti Žďánský a otočil skóre 2:1. Za nedlouho se tento střelec proměnil v nahrávače, když centrem našel Dvořáka, který mířil přesně. Do poločasu však padl ještě jeden gól, když M. Štiller ve snaze odkopnou míč před kožlanským útočníkem nešťastně trefil obránce Jelínka a míč mířil do branky 3:2.

Druhá půle byla od zavidovského celku mnohem lepší. Po několika minutách si hosté dali vlastní branku, když si Žďánského roh nešťastně srazil do vlastní sítě Frank 4:2. Následně se několikrát vytáhl kožlanský brankář, který vychytal samostatný nájezd Korčáka a Žďánského. A tak se udeřilo na druhé straně, po pěkné kombinaci na 4:3. To však bylo od hostů všechno, když jim zřejmě došly síly. Na 5:3 zvýšil Korčák po nahrávce A. Krause. Po individuální akci Devery se prosadil Žďánský a završil hattrick 6:3. V poslední minutě opět utekl Žďánský, který však místo zakončení doslova daroval branku A. Krausovi, pro  kterého nebyl problém zakončit do prázdné branky 7:3.

Aleš Kraus: „V první půli jsme se zbytečně uchylovali k nakopávaným balónům, ze kterých jsme moc netěžili, a kombinace nám vázla. Druhá půle byla lepší, ale pořád se dopouštíme zbytečných chyb, které nás o mistrák můžou stát body. Hosté předvedli sympatický výkon“.

Zavidov: M. Štiller – Jelínek, Vanický, Blecha, Zuda (45. J. Kraus)- Knor, Dvořák, Devera, Čech st. (45. Korčák) – Žďánský, Jančařík (55. A. Kraus). Trenér: Richard Štiller.