Zbytečné chyby stály Zavidov body

Lužná – Zavidov B 3:0 (1:0)

Po domácím vítězství nad Jesenicí chtěla zavidovská rezerva potvrdit body také venku. Tentokrát odjížděla na horkou půdu luženské Sparty. Hosté byli první minuty ještě v kabině. Již ve třetí minutě zbytečně zratili u svého vápna. Následoval aut a centr do vápna, který proletěl kolem Skoupého a pro Pokorného nebyl problém míč poslat hlavičkou do sítě 1:0. Zavidovští se snažili rychle reagovat, začali hrát více na míči a měli mírnou převahu. Domácím dělal problém hlavně vysouvání zavidovských krajních obránců, díky kterým se Zavidov dostával do přečíslení. V té době se domácí nedostali do téměř žádné šance. Bohužel pro Zavidov, hosté také ne. Jejich optická převaha končila buď nepřesným centrem ze strany, střelami vedle nebo příliš pomalou střelou. Proti jediné nebezpečné střele k tyči se vytáhl domácí brankář M. Pokorný, když vyrazil Votroubkovu střelu zpoza vápna na roh.

Druhý poločas pokračoval stejně jak ten první, Zavidov hrál více na balónu, Lužná pak pečlivě bránila a čekala na brejky. V 60. minutě propadl hostující obranou dlouhý nákop, domácí Vejvoda postupoval sám na A. Krause, kterého překonal střelou do šibenice 2:0. Po této obdržené brance nastal ve hře hostujícího celku chaos, každý chtěl výsledek strhnout sám. Opět však jako v první půli končily všechny akce zavidovského celku na vápně. V jejich hře se rázem objevovalo spousta individuálních chyb. Jednu takovou vyrobila dvojice Zuda-Sixta, po jejichž špatně zahraném autu, šel do brejku opět Vejvoda a po kličce Krausovi mířil  do branky 3:0. Následovali další chyby, kdy šli v samostatném nájezdu na A. Krause postupně Vejvoda, Bechner a R. Pokorný, avšak výsledek již zůstal nezměněn.

Aleš Kraus, brankář: Ač výsledek vypadá jednoznačně nehráli jsme úplně špatný zápas. Dovolím si říct, že jsme mělí 60 minut převahu. Co je nám však platné, že hrajeme více na míči, když všechny naše akce končí na velkém vápně. První gól dostaneme ve třetí minutě poté, co se takřka nikdo z týmu před zápasem nerozcvičoval, a hned jsme na to doplatili. Míč si často posouváme a obehráváme soupeře jak při házené, ale nejsme schopni vymyslet něco překvapivého, čím bychom překonali obranný blok. Co nás ubíjí asi nejvíce jsou individuální chyby, po kterých zbytečně inkasujeme. Domácí hráli chytře, takticky zvládli zápas. Máme mladě mužstvo, které umí hrát pěkný fotbal, až hráči získají více zkušeností a nebudou dělat zbytečné chyby, věřím, že se tým zvedne.

Zavidov: A. Kraus – Zuda, Skoupý, J. Kraus, Jelínek – Kříž, Votroubek, Hanych (50. D. Štiller), Sixta – Tesař (65. Houdek), Vitner.  Trenér. P. Čech