Zbytečná ztráta na domácím hřišti

FC 05 Zavidov „B“  vs  Slavoj Chráštany 1:1 (1:0)

V dnešním domácím prostředí Zavidov hostil tým z Chrášťan, který se zatím nachází ve druhé části tabulky. Předem je nutno říci, že tyto zápasy jsou vždy vyrovnané a většinou končí remízou. Začali jsme od začátku držet míč na svých kopačkách a postupně se tlačili k brance soupeře. Příležitosti přicházeli, bohužel jejich zakončení bud skončilo vedle brány, nebo hostující gólman jej vyrazil. Hosté se snažili jen nákopy od branky dostat na naší polovinu, ovšem bez dalších fotbalových efektů. Ovšem ve 25. minutě se již skóre měnilo, když R.Štiller dostal perfektní pas do běhu za obranu soupeře, míč zatáhl do vápna, kde našel nabíhajícího H. Hlušičku, který už uklízel do prázdné brány, 1:0. I nadále jsme se tlačili k brance hostů, ale k dalšímu navýšení skóre již nedošlo. Ve 45. minutě se hosté osmělili a dostali se na dostřel branky, ale jejich trestný kop letěl vysoko na brankou, poločas tedy skončil 1:0 pro nás.

Do druhého poločasu domácí trenér vystřídal Čechína ml., který odjížděl na basket a na plac se dostavil bombér P. Novák, jež se vrátil po 3 zápasové odmlce. Hned od začátku jsme zatlačili hostující tým na jejich polovinu, bohužel přidat gól se nám nedařilo ani po šancích  M. Urika,  O. Folkmana, R. Štillera a po dvou tutovkách Pavla Nováka. Jak se říká, nedáš dostaneš a přesně to se událo v 75. minutě. Po pravé straně utekl hostující hráč, odcentroval do vápna a hostující záložník se hlavou nemýlil, 1:1. V poslední čtvrthodině jsme se snažili ještě strhnout vítězství na svojí stranu, bohužel ani poslední šance L. Plincnera z velkého vápna stav nezměnila. Míč skončil těsně vedle pravé tyče brankáře, který si mohl oddychnout. Následně rozhodčí odpískal konec zápasu. Bod z domácího pažitu je zklamáním, obzvláště po jasné převaze na hřišti, ale fotbal je už hold takový a tak se musíme soustředit na poslední zápas.

V posledním kole zajíždíme na horkou půdu na Lány a následně nás čeká velice těžký zápas proti alkoholu v podobě dokopné. 🙂

Sestava: M. Štiller, – P. Pešek, M. Skoupý, L. Plincner, M. Urik – P. Čech st., R. Štiller, O. Folkman, D. Štiller – P. Čech ml(46min, P. Novák), H. Hlušička (70min, J. Kraus)

Branky: H. Hlušička

Trenér: J. Plincner