Zavidovští zvládli tíhu okamžiku

FC 05 Zavidov – Sokol Klecany 4:1 (3:0)

V neděli bylo na programu další kolo I. A třídy, ve kterém o záchranu bojující Zavidov doma přivítal Klecany. Pokud chtěli svěřenci Bedřicha Kocha pomýšlet na záchranu soutěže, tak museli vyhrát za tři body.

Vstup do zápasu měli domácí jako uragán. Během prvních šesti minut se ve dvou vyložených šancích objevil Korčák, ale neproměnil. Zavidovští se dočkali ve 13. min., kdy Jančařík zahrával rohový kop. Míč poslal přesně na hlavu Kloučka, který se v podobných situacích nemýlí – 1:0. Hosté ale odpověděli velmi nebezpečným přechodem do útoku a Kukla musel proti střele Průchy vytáhnout bravurní zákrok. Ve 22. utekl po levé straně Korčák. Dostal se až před brankáře, ale nastřelil pouze jeho nohy. Míč se však odrazil před dobíhajícího Jančaříka, který si věděl rady – 2:0. Za šest minut bylo ještě veseleji. Korčák na půlce vyhrál souboj. Posunul míč na Jančaříka, který si na vápně zasekl míč na levačku a parádním rohlíčkem obstřelil brankáře – 3:0. Hosté, byť prohrávali, rozhodně nepůsobili odevzdaným dojmem a Kukla musel předvést dvě parádní zákroky.

Druhý poločas byl odvarem prvního. Domácí se zatáhli do obranné ulity. Hosté sice drželi míč, ale obrana v čele s V. Benešem byla bezchybná. Když už se hosté dostali na dostřel, tak v brance byl pozorný Kukla. V 85. vybojoval D. Štiller na půlce míč. Kolmicí vysunul Korčáka, který utekl a „jesličkami“ konečně protrhl svoje střelecké trápení – 4:0. V poslední minutě domácí darovali hostům zbytečným faulem trestný kop a Míča parádní ranou připravil Kuklu o čisté konto – 4:1.

Bedřich Koch: „V prvním poločase jsme nehráli špatný fotbal, ale trochu nás poznamenaly první dvě neproměněné šance. Na naší hře je znát nervozita. Kluci mají v hlavách, že musíme vyhrát. Potom zbytečně ztrácejí lehké míče a komplikujeme si zápas. Druhý poločas už byl z naší strany takový, že se hráči těšili na konec, aby měli tři body. Vítězstvím jsme zůstali ve hře a budeme bojovat dál.“

Zavidov: Kukla – L. Kapoun (82. Hvězda), V. Beneš, Polák, Dvořák – Žďánský, Koch (61. Vitner), Klouček, Knor – Korčák, Jančařík (70. D. Štiller). Trenér: Bedřich Koch. -tělo-