Zavidovští si v generálce s chutí zastříleli

Slavoj Žihle – FC 05 Zavidov 1:5 (0:2)

K dalšímu přípravnému utkání se zavidovští fotbalisté vydali do Žihle bez trenéra Bedřicha Kocha, který léčil bolavá záda v lázních, vedoucího Miroslava Šindlera i několika zkušených hráčů – V. Beneš, Stuchl, a tak se trenérské taktovky ujal Daniel Devera.

První poločas nepřinesl mnoho fotbalové krásy. Ve hře obou týmů bylo vidět hodně nepřesností, z kterých pramenily osobní souboje. Přesto byli Zavidovští nebezpečnější. Do první šance se ale dostali domácí, když Kukla bravurně zlikvidoval trestný kop Masopusta. Odpovědí byly dva brejky Korčáka, ale bez gólového efektu. Hosté se dočkali po půlhodině. Domácí zahrávali standardní situaci, kterou odvrátil Hornof hlavou k Jančaříkovi, jenž okamžitě prodloužil na Korčáka, který utekl a obstřelil brankáře – 0:1. Za pár minut to bylo o dva góly. Korčák vystihl špatnou rozehrávku a opět se v zakončení nemýlil – 0:2.

Vstup do druhé části se Zavidovským povedl. P. Šíma vybojoval v rohu hřiště zdánlivě ztracený míč. Odcentroval k přední tyči, kde byl nejdůraznější Vitner a prostřelil brankáře – 0:3. Po této brance Zavidovští polevili v aktivitě. Stáhli se do obranné ulity, čehož využili domácí, kteří snížili, když si na kolmici za obranu naběhl Masopust a obstřelil vyběhnuvšího A. Krause – 1:3. Domácí se začali tlačit před zavidovskou branku, ale hosté hrozili po nebezpečných brejcích. Po jednom utekl Vitner. Snažil se přehodit vyběhnuvšího brankáře, což se mu povedlo, ale míč do sítě dorazil dobíhající P. Šíma – 1:4. Poslední slovo měli Zavidovští v závěru. Vitner tvrdě vystřelil. Brankář míč vyrazil a Žďánský ho poslal bez přípravy k tyči – 1:5.

Daniel Devera: „Byl to klasický přátelák v přátelském duchu, který nás ale moc neprověřil. S výkonem a předvedenou hrou jsem byl spokojen. Na klukách byla vidět chuť do hry, ale rozhodně nesmíme usnout na vavřínech. Tímto způsobem se o body v mistráku hrát nebude. Tam bude mnohem více důrazu a nasazení.“

Zavidov: Kukla (46. A. Kraus) – Vanický, Hornof, L. Kapoun, Dvořák – D. Štiller (46. P. Šíma), Knor (46. Kříž), Klouček, Koch – Korčák (46. Žďánský), Jančařík (46. Vitner). Mužstvo vedl: Daniel Devera. -tělo-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *