Zavidovští opouštějí A. třídu!

SK Hřebeč – FC 05 Zavidov 3:1 (2:0)

K poslednímu utkání v I. A třídě odjížděli Zavidovští s jasným úkolem. Získat nějaké body a tím se pokusit zachránit soutěž i pro nadcházející ročník. Hráli však na hřišti týmu, který bojoval o celkové prvenství a pokud jej chtěl docílit, tak musel vyhrát za tři body. Od toho se také zápas odvíjel.

Úvodní minuty patřily domácím, kteří se díky standardním situacím dostávali do tlaku, ale obrana hostů pracovala bezchybně. Na gól se tak čekalo do 19. min., kdy Pinkas v hlavičkovém souboji postrčil V. Beneše, který si nechtěně srazil míč do vlastní sítě – 1:0. Za šest minut zahrávali domácí rohový kop. Polák centrovaný míč jen hlavou líznul na ruku Kloučka, která byla od těla, ale i tak se pískala penalta, ze které Čmejla zvýšil – 2:0. Zavidovští ale nesložili zbraně. Hvězda utekl po křídle. Na jeho centr si naskočil Korčák, ale hlavičkoval pouze do břevna. Pár minut před koncem unikal Žďánský, ale byl zastaven obraným zákrokem.

Do druhé části vstoupil Zavidov s odhodláním se ještě poprat o výsledek. Do 65. se hosté dostali do čtyř vyložených šancí. Polákova střela byla zablokována na brankové čáře. Po Jančaříkově vysunutí pálil Žďánský jen do brankáře. V 59. vyrazili domácí Jančaříkovu střelu rukou, ale píšťalka rozhodčího se neozvala. V 64. už se hosté dočkali. Proti bombě Kocha do šibenice nemohli nic dělat ani rozhodčí a ani brankář Zajíček – 2:1. V 75. se do šance dostával Klouček. Byl zatažen za dres, ale byla mu ponechána výhoda a Zajíček slabé zakončení chytil. V závěru Zavidovští vsadili vše na jednu kartu, čehož domácí využili a po brejku vstřelil Dvořákem rozhodující gól – 3:1. Nic na tom nezměnila ani tutovka Jančaříka, kterou bravurně zlikvidoval Zajíček.

Bedřich Koch: „Vše dopadlo, jak dopadnout mělo. Z tohoto výsledku měli radost nejen domácí, ale i týmy, proti kterým jsme pomyslně bojovali o záchranu. Výsledek neodpovídá průběhu. Prohrát jsme si nezasloužili a jsem na kluky hrdý a pyšný. Důstojně se rozloučili z I. A třídou. Po většinu zápasu jsme, my 15. tým soutěže, byli více než vyrovnaným soupeřem mužstvu, které soutěž vyhrálo a chce hrát krajský přebor. Dokonce si dovolím tvrdit, že tento vítěz měl strach o výsledek proti sestupujícímu celku. Klukům musím poděkovat za výkon, byť věděli, v jaké jsou ve Hřebči pozici.“

Zavidov: Kukla – Dvořák (50. Vitner), Polák, V. Beneš, L. Kapoun – Žďánský, Koch, Klouček, Hvězda (86. A. Kraus) – Jančařík (88. Hornof), Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-