Zavidovský předčasný vánoční dárek

Sokol Jedomělice – FC 05 Zavidov 1:0 (0:0)

Ve 14. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté do blízko vzdálených Jedomělic s cílem protrhnout špatnou bilanci z venkovních zápasů. Od prvních minut byli svěřenci Jaroslava Hamouze lepším a fotbalovějším týmem, který si vytvářel jednu šanci za druhou, ale ta koncovka. V prvním poločase šel Korčák dvakrát sám na brankáře a Wittmayer jednou, ale gólově se neprosadil ani jeden. Domácí se v první pětačtyřicetiminutovce ani jednou nedokázali dostat do vyložené šance a hrozili pouze z nakopávaných míčů po standardních situacích, se kterými si ale obrana Zavidova poradila.

Druhá část byla podle stejného scénáře. Koráčk sám na brankáře a nic. Stejně tak Wittmayer. Po hodině hry měl Wittmayer největší šanci skórovat. Utekl. Udělal kličku i brankáři, ale minul prázdnou branku. Trest tak přišel čtyři minuty před koncem, kdy domácí nakopli na roh velkého vápna. A. Kraus nedobře vyběhl a Mrština jej placírkou přehodil – 1:0.

Jaroslav Hamouz: „Jsem hodně zklamaný. Herně klukům nemohu nic vytknout. Bojovali, makali, ale ta laxnost v koncovce mě rozpaluje do běla. Soupeř přitom byl neškodný a možná nejslabší, se kterým jsme venku hráli, ale my nejsme schopni dát gól ani z té nejvyloženější šance. Dnes jsme Jedomělicím naší bohorovností v zakončení dali předčasný vánoční dárek v podobě tří bodů.“

Zavidov: A. Kraus – Zuda, Beneš, Klouček, Vanický – D. Štiller, Dvořák (65. Jančařík), Knor (82. Geier), Wittmayer – Korčák, Ryšlavý (87. P. Šíma). Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-