Zavidovská tvrz nápor nevydržela

FC 05 Zavidov – TJ Jíloviště 1:3 (0:1)

V dalším kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté tým Jíloviště. Trenér Koch se musel obejít bez nemocného Z. Šmída, tudíž byla narušena obranná čtveřice. Další ranou byla skutečnost, že v sobotním utkání béčka se zranil Vitner, který měl hrát v základní sestavě.

První minuty přinesly vzájemné oťukávání, ale s dobrou defenzivní činností. Domácí se v první půlhodině dostali do dvou šancí. V obou byl Žďánský. Nejprve po rohovém kopu D. Štillera těsně minul a chvilku na to si dobře zpracoval vhazování. Ihned se otočil do vápna, ale přestřelil. Hosté zahrozili jednou, ale Kukla byl na místě. Jediný gól padl v 36., kdy Horst Siegl ml. vystihl malou domů L. Kapouna. Byl sám před Kuklou a nezaváhal – 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí se snahou o vyrovnání, což se povedlo již po čtyřech minutách. Koch vysunul Žďánského, který přesnou střelou dostal s pomocí tyče míč do branky – 1:1. Za devět minut ale opět vedli hosté. Bezpalec si naskočil na přední tyči na rohový kop a poslal jej nechytatelně do sítě – 1:2. Domácí nesložili zbraně. Otevřeli hru, ale místo vyrovnání byli potrestání Veverou po rychlém brejku – 1:3. V 77. byl přísně vyloučen po druhé žluté Žďánský, který následně neudržel nervy a trest možná bude zasahovat i do jarní části. I v deseti mohli domácí snížit, ale D. Štiller, Korčák nebo Jančařík neměli správně seřízená mířidla.

Bedřich Koch: „Jsem zklamaný, že jsme domácí zápas nezvládli. Soupeř byl sice fotbalový, ale hratelný. Víc mě ale mrzí vyloučení Žďánského, které znamená další oslabení do naší zdecimované sestavy. Stejně jako dnes budeme muset i v dalších dvou kolech měnit sestavu a rozestavení hráčů.“

Zavidov: Kukla – L. Kapoun (86. Denk), Vanický, Klouček, Jančařík – D. Štiller, Dvořák, Koch (76. A. Kraus), Knor (72. P. Šíma) – Korčák, Žďánský. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-