Zavidovská rezerva si bez problémů poradila s lánským béčkem

FC 05 Zavidov B – Lány B 6:3 (4:1)

První zápas sezóny čekal dnes dopoledne také zavidovskou rezervu, která na svém krásně připraveném pažitu přivítala B tým Lán. Trenér Plincner byl před zápasem mírně starostlivý, jelikož hráčský kádr se mu k zápasu skládal velmi pozvolna. S výsledkem nakonec může být velmi spokojený, jelikož vstup do nového ročníku se domácím povedl na výbornou.

Začátek zápasu tomu ovšem nenasvědčoval. Ihned v 9. minutě se hosté dostali do ojedinělého protiútoku, který skončil po krásném sólu z pravé strany do prázdné branky bezmocného „Ikera“ Štillera 0-1. Tato branka byla dá se říci vodou na mlýn pro domácí hráče, kteří se dostávali stále více na půli soupeře a hrozili zejména nebezpečnými rohy R. Štillera. Po 20. minutách zápasu se pomalinku ale jistě do hry dostávali i Petři Čechové, kteří dodýchvali zbytky sobotního večera a lánské obraně začlo býti horko. Nejprve ve 22. minutě po přetaženém centru snížil hlavou Péťa Čech ml. 1-1. Dokonalý obrat nastal o pár málo minut později, kdy se ve vápně krásně uvolnil Petr Čech st. a poslal domácí do vedení 2-1. Domácí začali držet míč více na svých kopačkách, a to zejména díky dobře hrající záloze, ve které dominoval Petr Čech st. Nejkrásnější okamžik zápasu čekal přítomné diváky ve 37. minutě, kdy Petr Jelínek nevěděl, co s míčem, tak ho napálil přímo do zadního rohu. Šanci by neměl ani David Coperfield křižený s chobotnicí 3-1. Konečnou úpravu prvního poločasu stanovil opět Petr Čech st., který si udělal panáky z hostující obrany a chytře obstřelil lánského brankáře 4-1.

Do druhého poločasu provedl hlavní lodivod Jiří Plincner několik změn, když poslal na hřiště Pavla Peška a posléze Dana Štillera, kteří měli za sebou včerejší zápas za A mužstvo. Úvod druhého dějství patřil domácím, kdy po krásné kombinaci zakončoval do prázdné branky Folkman 5-1. Lány se pokusily zápas malinko zdramatizovat, když nejdříve krásnou plackou poslal hostující hráč míč do šibenice 5-2 a v 72. minutě po krásné střele snížily Lány dokonce na 5-3. Tento výsledek nenechal chladným Dana Štillera, který po krásné střele s pomocí tyče a smolně i brankáře zvýšil na konečných 6-3.

Sestava domácích:
Štiller M., – Kraus J. ml., Burdil, Plincner, Skoupý – Folkman (72. Nágl), Štiller R. (52.min. Štiller D.), Čech P. st., Jelínek – Čech P. ml. (46. Pešek), Koc
 
fotografie ze zápasu