Zavidovská mise splněna

Všenorský SK – FC 05 Zavidov 1:2 (0:1)

V dalším kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté na hřiště Všenor. Podzimní duel na domácím hřišti mají Zavidovští neustále v paměti. Na hřišti sice vyhráli, ale vinou pokažené tiskárny dodali pozdě zápis o utkání a duel byl kontumován v jejich neprospěch.

Sobotní odveta přinesla prvních pětadvacet minut zajímavý fotbal, ale bez vyložených šancí. Zavidovští byli aktivnější. Drželi více míč na svých kopačkách, ale na gól si museli počkat až do třicáté minuty. Korčák se nejprve snažil přehodit brankáře, který míč vyrazil na roh. Z něho došlo k závaru. Míč se dostal na velké vápno k Petru Čechovi st., který tečovanou střelou překonal brankáře – 0:1. Těsně před odchodem do kabin mohli domácí srovnat, ale Kraus bravurním zákrokem hosty podržel.

Začátek druhého poločas hosté nezachytili. Hned po minutě proletěl centr domácích malým vápnem. P. Čech st. fauloval a domácí z následné penalty srovnali – 1:1. Rozhodující moment přišel po hodině hry. Hosté rozehráli rohový kop na krátko. Následně se do míče opřel Krejza. Trefil jen břevno, ale s odraženým míčem si D. Štiller věděl rady a nekompromisně jej poslal do sítě – 1:2. Ve zbylých třiceti minutách se hrálo od vápna k vápnu, což vyhovovalo hostům, kteří se touto výhrou definitivně zachránili.

Jaroslav Hamouz: „Pro Zavidov a okolí je to velký úspěch, že jsme se udrželi v tak kvalitní soutěži. Naše mise je téměř splněna. Záchranu máme jistou, ale cílem bylo získat 34 bodů, k čemuž nám tři body ještě chybí, ale věřím, že i tento úkol zvládneme. Dnes kluci zaslouží za bojovnost a nasazení pochvalu. Byl to úplně odlišný zápas, než minulý týden s Benešovem.“

Zavidov: Kraus – Pešek, M. Kučera, Polák, Hvězda – P. Čech st. (80. Bedenk), D. Štiller, Devera, Dvořák, Krejza (85. L. Šíma) – Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-