Zavidov zvládl i druhý zápas a připsal si cenné vítězství nad Hýskovem

FC 05 Zavidov vs. FK Hýskov 3:2 (3:1)

V dalším přátelském utkání změřil Zavidov své síly s účastníkem 1.B třídy FK Hýskovem, který taktéž hrál svůj druhý přípravný zápas v zimní přípravě (Hýskov – Černolice 0:3). Utkání bylo hráno na umělé trávě v Rynholci, kde trenéři Zdeněk Pichner a Voloďa Hamouz nemohli počítat s indisponovanými Janem Škytou, Ondrou Krejzou a Radkem Vanickým.

Utkání začlo velmi opatrně z obou stran, ovšem po 10 minutách hry převzali otěže zavidovští, kteří nebezpečnými protiútoky ohrožovali svatyni Hýskova. Hosté zdálo se utkání podcenili a celkově nastoupili do úvodu utkání stylem starších pánů. V 15. minutě napadal rozehrávku hostů Korčák, míč se odrazil k Bokovi, který se řítil sám na brankáře a doslova z posledních sil obstřelil Hosnédla 1:0. V 19. minutě se po krásném uvolnění od Korčáka dostal k míči Miroslav Urik a přesnou střelou z velkého vápna zvýšil na 2:0. Upravit skóre mohl opět Korčák, který vystihl zaváhání při rozehrávce hostů, ale na poslední chvíli si míč předkopl daleko od kopačky. Hosté se otrkali a začli si vytvářet šance po častých a zbytečných ztrátách zavidovských. Nejprve hosté nastřelili z malého vápna tyč, aby si ve 32. minutě došel hostující forward pro penaltu, kterou s přehledem proměnil Stejskal. Nejkrásnější akce utkání přišla ve 40. minutě, kdy se Tomáš Korčák zbavil na polovině hřiště svého strážce, přešel přes další dva hráče i brankáře a do prázdné branky upravil poločasový výsledek na 3:1.

Do druhého poločasu nastoupil Hýskov s větším odhodláním, což se projevilo i na celkové hře. Po většinu druhého poločasu měli hosté více ze hry, ovšem z několika šancí dokázali využít pouze jednu, kdy se z pravé strany trefil za záda Kukly Frydrych 3:2. Zavidov podnikal rychlé protiútoky do otevřené obrany hostů, ale chyběl klid a finální přihrávka. Ve velké šanci se ocitl i kapitán Devera, který po rohovém kopu Štillera hlavičkoval těsně nad. Zavidov si tak připsal další vítězství nad soupeřem hrající vyšší soutěž – tentokráte nad FK Hýskovem 3:2.

Sestava: Kukla – Pešek, Beneš, Hvězda, Pichner – Bok, Štiller D., Devera, Blecha – Urik, Korčák

střídali: Skoupý, Plincner, Koc