Tříbranková ztráta nás nepoložila

FC 05 Zavidov – Mongeo Podlesí 3:3 (0:3) pk 8:9

V dalším kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté tým Mongeo Podlesí, jehož dres obléká bývalý ligový fotbalista Sparty a Příbrami Miroslav Slepička. Naopak domácí trenér Jaroslav Hamouz postrádal zraněné Krejzu a D. Štillera.

První poločas přinesl zajímavou podívanou. Domácí měli mírnou převahu. Vytvořili několik velmi slibných šancí, ale góly dávali hosté. Již po sedmi minutách přišel dlouhý míč za obranu, na který si naběhl Slepička a parádní křížnou střelou nedal Kuklovi šanci – 0:1. Chvilku na to utekl Slepička podruhé. Pohrál si ve vápně s Liprtem, ale místo zakončení posunul míč na volného Sedláčka, který zakončoval do prázdné branky – 0:2. Zavidovští mohli snížit, ale V. Beneš, Jančařík nebo Ryšlavý nebyli schopni z deseti metrů dostat míč do sítě, a tak udeřili opět hosté, kteří minutu před přestávkou vstřelili Souchou třetí branku – 0:3.

Druhý poločas přinesl mnoho šancí na obou stranách, ale na gól se čekalo až do 62. minuty. A to ještě dvě minuty před tím neproměnil V. Beneš pokutový kop za faul na Ryšlavého. Míč od břevna vletěl do autu. V 64. ale Devera vysunul Korčáka, který předběhl obránce. Vnikl do vápna. Udělal kličku brankáři a zakončil do prázdné branky – 1:3. Domácí dostali křídla a svůj tlak korunovali v 70. min., kdy se do vápna po brankové čáře proháčkoval Korčák. Zpětnou přihrávkou našel V. Beneš, který zachoval chladnou hlavu a placírkou poslal míč k tyči – 2:3. V nastaveném čase nejprve mohli rozhodnout hosté, ale Kadlec ze tří metrů Kuklu neprostřelil. Následoval brejk. Závar před brankou, ve kterém se nejlépe orientoval V. Beneš a poslal zápas do penaltového rozstřelu – 3:3.

Nakonec bylo na programu deset sérií. Už se čekalo, že budou muset kopat i brankáři, když za stavu 8:9 nastřelil Pichner tyč. Ještě v základní pětici neproměnil Korčák.

Jaroslav Hamouz: „První poločas nebyl herně špatný, ale neproměnili jsme vlastní šance a v obraně udělali naivní chyby, které soupeř potrestal. Do druhé části jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Nezlomila nás ani neproměněná penalta. Stále jsme si šli za svým, což slavilo úspěch a docílili jsme zaslouženého vyrovnání. Penalty jsou loterie. Za bojovnost a vůli jsme si vyrovnání zasloužili a remíza byla spravedlivá.“

Zavidov: Kukla – Pichner, Liprt, Vanický, Hvězda (79. Geier) – Ryšlavý (63. Žďánský), Jančařík (63. Devera), Polák, A. Špička (70. Dvořák) – V. Beneš, Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-