Zavidov vkročil do nového ročníku zaslouženou výhrou v Unhošti

TJ Unhošť vs FC 05 Zavidov 1:5 (1:4)

Zavidovští hráči nastoupili ke svému historicky prvnímu utkání v nejnižší krajské soutěži – 1.B třídě, a to zápasem s TJ Unhošť. Trenéři Hamouz a Pichner nemohli počítat pouze s Radkem Vanickým, který je stále v rekonvalescenci po operaci kolena. V Unhošti panovalo při nedělním odpoledni anglické počasí, a tak se diváci měli na co těšit. 

Od úvodních minut se hrál svižný fotbal. Zavidovští po několikaminutovém otrkávání přebrali taktovku nad hrou a vytvářeli si tlak zejména z rychlých protiútoků. Do první velké šance se dostal Bok po Korčákově přiklepnutí, ale ten nastřelil vyběhnuvšího brankáře domácích. Stav utkání se poprvé měnil v 11. minutě, kdy Štiller zahrával standartní situaci, poslal míč do vápna domácích a centr si našel hlavu Tomáše Korčáka, který poslal míč za záda domácího brankáře 0-1. V 17. minutě se do míče opřel z hranice vápna Škyta, brankář domácích vyrazil míč před sebe a Adam Špička do odkryté svatyně něměl problém zvýšit na 0-2. Ve 23. minutě přišel další úder pro domácí, kdy si Škyta vyměnil míč s Korčákem, který našel přesným centrem Adama Špičku, který svátečně hlavou navýšil pro Zavidov 0-3. Ve 30. minutě zaváhali zavidovští v rozehrávce, domácí toho využili a přes kolmou nahrávku za obranu vyslali domácího útočníka do sóla, který nekompromisně propálil Kuklu na bližší tyč 1-3. Tento gól zavidovské hráče nepoložil, ba naopak. Ve 40. minutě se vydal k sólu Jan Škyta, narazil si s Bokem a tváří v tvář domácímu brankáři nedal šanci a umístěnou střelou k pravé tyči stanovil stav prvního poločasu 1-4. 

Druhý poločas začal podobně, tak jak skončil ten první. Korčák se řítil z levé strany na branku domácích, ale jeho levačka postrádala parametry. Konečnou podobu skóre utkání dal Zbyšek Bok v 71. minutě, který se dostal k dorážce po Urikově střele a s patřičným štěstím zvýšil na 1-5. 

Sestava: Kukla – Koc, Beneš, Hamouz, Liprt – Štiller D. (55. min Urik), Bok (75. min. Pichner), Devera (62. min. Krejza), Špička (70. min. Hvězda) – Korčák (80. Skoupý), Škyta
 
Branky: 2x Špička, Škyta, Korčák, Bok 

fotografie z utkání:  http://gimax.rajce.idnes.cz/2013-08-25_-_I.B_trida_-_TJ_Unhost_-_FC_05_Zavidov/#IMG_2489.jpg