Zavidov venku ze stínu nevystoupil

Sokol Klecany – FC Zavidov 7:2 (4:0)

Ve 12. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté do Klecan bez trenéra Bedřicha Kocha, který se podrobil lehkému operačnímu zákroku a musel zůstat doma.

Vstup do zápasu se hostům nepovedl. Nejprve pronikl Korčák do vápna. Předložil tutovku Žďánskému, ale ten se špatným zpracováním připravil o možnost zakončení, aby chvilku na to přišel na polovině soupeře špatně provedený aut. Následoval brejk a Kukla byl bezmocný – 1:0. Hned po rozehrávce srovnal po akci Kocha s Jančaříkem Korčák, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. Další minuty přinesly převahu domácích, což korunovali v posledních patnácti minutách, kdy využili chyby hostů a jeden gól vstřelili krásnou střelou z trestného kopu do šibenice – 4:0.

Jiskřičku naděje sice v 54. vykřesal Korčák, který si naběhl na přihrávku Vitnera. Uvolnil se ve vápně a do protipohybu brankáře zakončil, ale radost hostů trvala jen tři minuty, když domácí opět trestali zaváhání Zavidovských – 5:1. V 66. přišla nejhezčí akce zápasu, na jejímž konci byl ve vápně osamocený Devera, který si naběhl na přihrávku Korčáka a zakončil do prázdné branky – 5:2. V závěru ale měly poslední slovo Klecany, které proměněnou penaltou a přesným obstřelením Průchy pečetily svoje jednoznačné vítězství – 7:2.

Daniel Devera: „Z přístupu hráčů jsem zklamaný. Odehráli jsme nejhorší zápas v historii I. A třídy. První poločas byl katastrofální. Ve druhém sice přišlo mírné zlepšení, ale pořád to bylo špatné. Všichni bychom si měli sáhnout do svědomí a začít kritikou sebe samých a na hřišti makat jeden za druhého a ne po sobě jen koukat nebo se na něco vymlouvat.“

Zavidov: Kukla – Vitner, Klouček, Vanický, L. Kapoun – D. Štiller, Koch, Jančařík, Denk (80. A. Kraus) – Korčák, Žďánský (46. Devera). Mužstvo vedl hrající asistent: Daniel Devera. -tělo-