Zavidov udržel alespoň malou naději na záchranu

FC 05 Zavidov – SK Černolice 2:1 (2:0)

V neděli bylo na programu 29. kolo I. A třídy, ve kterém zavidovší fotbalisté hostili Černolice. Domácí lodivod Bedřich Koch měl za úkol hráče namotivovat k tříbodovému vítězství, což se povedlo, ale výhra se nerodila vůbec snadno.

Vstup do zápasu měli domácí parádní. Neuběhlo ani třicet vteřin, když utekl po pravé straně Korčák. Naservíroval míč před branku, kam si naběhl Jančařík a nekompromisně zakončil – 1:0. Zavidovští byli při chuti a hosté nevěděli kam dřív skočit. Do dalších šancí se dostali Korčák a Jančařík, ale jejich zakončení bylo nepřesné. Ve 13. už se ale diváci mohli radovat podruhé. Žďánský utekl po pravé straně. Kličkou do středu se uvolnil. Vnikl do vápna a prostřelil vyběhnuvšího brankáře – 2:0. Hosté v prvním poločase skoro A. Krause neohrozili. Naopak domácí mohli přidat třetí gól, ale chybělo více klidu v zakončení.

Druhá část už nebyla fotbalově tak zajímavá. Tedy ze strany domácích. Sice přišlo pár dobře se vyvíjejících brejků, ale finální přihrávka nebyla přesná. V 65. vyběhl A. Kraus za vápno. Chtěl rozehrát míč, ale našel pouze Krufa, který z pětatřiceti metrů poslal míč obloučkem do sítě – 2:1. Hostům jako kdyby narostla křídla a tlačili se za vyrovnání. Jednou bravurně zasáhl A. Kraus a chvilku na to vyrazil domácí brankář tvrdou střelu Macely. Díky výbornému V. Benešovi na stoperu nakonec domácí tři body uhájili.

Bedřich Koch: „Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme 2:1, tak bych byl šťastný. Po průběhu první půlky musím ale sportovně uznat, že ta druhá byla z naší strany absolutně nefotbalová. Jsem si vědom, že jsme po přestávce hráli špatně, ale takové chvilky někdy přicházejí. Byly zápasy, kdy jsme hráli výborně a nebodovali jsme. Jsem realista. Cesta k záchraně je, ale je velice těžká a složitá. Přesto budeme bojovat.“

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, V. Beneš, Polák, Dvořák – Žďánský, Vitner (62. D. Štiller), Klouček, T. Koch – Korčák, Jančařík (70. Hvězda). Trenér: Bedřich Koch. -tělo-