Zavidov sesadil Olympii z trůnu

Zavidov měl před utkáním s Olympií sedmnáct bodů, což vůbec neodpovídá tomu, jak si vede na hřišti. V neděli doma se totiž prezentoval jako jeden z nejlepších týmů soutěže, po právu si taky připsal další vítězství a doslova okradl Rakovník nejen o tři body, ale hlavně ho sesadil z trůnu, kam se pro změnu přestěhoval jeho městský rival.

Hosté si ale zavařili sami. Kdyby to bylo v patnácté minutě 0:3, nemohl se nikdo divit, tutovky na to Olympie měla, ovšem na kdyby se nehraje a právě tento moment zřejmě rozhodl o osudu utkání.Číhař si zřejmě po jedenácti kolech vybral slabší chvilku a prvně mu to tam tak říkajíc vůbec nepadalo. Nejdřív mu připravil centr před prázdnou Havel, vše ale přečetl vynikající Kukla v brance. Pak centroval na Číhaře Rous, ale balon šel těsně mimo.Dotřetice vybojoval pro rakovnického střelce pěkný míč znovu Havel, tentokrát mu však po mokré kopačce meruna sjela a lehké obhození mu nevyšlo. Mezi tím ale domácí dvakrát nestrádali, z dálky to zkoušel Ryšlavý a také Špička, toho zblokoval obětavým skluzem Kokšál.V 16. minutě měla zavidovská rezerva první vážnou akci, ovšem přízemní centr Žďánského do přečíslení nakonec adresáta nenašel. Ve 22. minutě dostal Ryšlavý moc prostoru ve vápně, což musel dohnat Křováček faulem. Nařízený pokutový kop poslal Špička doleva dolů, ale B. Koch jeho úmysl nádherně vystihl.Hrál se rychlý fotbal s šancemi na obou stranách. Hosté měli maličko navrch, ale střelecký prach se vznášel daleko od hrací plochy. T. Koch zakončoval hostující akci jen slabě a ještě v pádu a z další tutovky, kterou připravil od brankové čáry Číhař proti noze Topinkovi, zazvonila jen zadní tyč.Ve 35. minutě vystihl Zuda špatnou přihrávku Němce a pelášil si to směrem na rohový praporek, odkud odcentroval na volného Ryšlavého, který mířil hlavou vedle. Stoprocentní šanci spálil v poslední minutě poločasu po Rousově centru Číhař, který ač oslněn sluncem, hlavičkoval úplně sám jen do davu hráčů, odražený míč měl na placírce metr před brankou ještě T. Koch, který trestuhodně překopl i horní klandr.

Druhá fáze velmi zajímavého zápasu patřila pro změnu spíš domácím, kteří nepřestávali běhat a zejména trio Špička, Žďánský a Ryšlavý produkovalo nebezpečné výpady. Právě Žďánský poslal bezvadně míč do náběhu R. Štillera, který se ale z první svojí levačkou ukopl.Vzápětí vyslal přesným obloučkem do šance Kokšál Číhaře, ale i tentokrát volil Jakub zakončení hlavou vedle. Musel přijít trest a taky přišel. Vše začalo ještě na polovině Olympie, kde mohl míč osamocený T. Koch zpracovat, ale balon se bohužel k jeho smůle dostal přímo k hráčům v modrém, kteří neotáleli a vyslali do brejku Ryšlavého, jenž Kocha bez potíží prostřelil – 1:0.Hosté okamžitě svěsili hlavy a než je stačili znovu zvednout, lovili merunu ze sítě podruhé. Znovu to bylo přečíslení a tentokrát se prosadil druhý útočník – Žďánský – 2:0.Ten samý hráč chtěl využít nekoncentrovanosti hostů, kteří úplně vypadli z rytmu, a když se dostal až za gólmana, zkoušel z úhlu trefit prázdnou kasu, v brance mu ale u tyče zabránil stoper Eck.V 78. minutě si Koch připsal další zákrok při nezodpovědné práci svých spoluhráčů. Na to už se nechtěl dívat Rous, vzal to na sebe a prošel pěkný kus hřiště, nakonec byl faulován před vápnem, z nařízené standardky ale nic nebylo. Po kombinační akci Olympie, která se vzpamatovala až na posledních sedm minut, pálil vedle Topinka.Do podobných míst poslal po rohu svůj hlavičkový pokus také Havel. Pět minut před koncem vybojoval míč Kokšál a připravil ho ideálně Topinkovi. Hostům však paní štěstěna nepřála ani tentokrát a střela o milimetry minula šibenici. Závěr patřil výbornému Kochovi v brance, který nadvakrát zneškodnil reflexivně z lajny střelu Ryšlavého a pak i dorážejícího Devery.

Ohlasy k zápasu

FC 05 Zavidov B

Petr Čech st. (kapitán): Dnes to byl zápas obou brankářů, na každé straně zlikvidovali dobrých 5 tutových šancí, opravdu smekám před jejich výkony. Nám se povedlo v druhém poločase dvě šance proměnit, kdy nejdříve přesnou střelou k tyči skóroval V. Ryšlavý a pak D. Žďánský umístěnou střelou uklidil míč za záda brankáře podruhé. Jsem rád, že se nám povedlo udržet hru s Olympií, v prvním poločase byla malinko lepší, v druhém už to bylo v naší režii. Kluci bojovali a nevypustili žádný míč a zaslouženě jsme vyhráli.

Olympie Rakovník

Bianka Hofrichtrová (vedoucí): Utkání, které nabídlo moc hezký fotbal a plno dramatických momentů, mohlo ovlivnit několik aspektů. Nejprve jsme se sami připravili o možnost vedení, které by pravděpodobně nepustilo domácí vůbec do hry. Od 60. minuty, kdy jsme dostali gól, se naopak domácí namlsali a ještě k tomu využili toho, že většina hráčů přestala hrát ke vstřelení druhé branky. I když zbývalo ještě dost času, střelecká smůla se nás držela dál a navíc chuť hrát už rapidně klesla. Zavidov předvedl velmi kvalitní výkon, divákům se zápas jistě líbil. Musím uznat, že vyhrát si dnes domácí zasloužili a nám nezbývá nic jiného, než jim pogratulovat. Trio Špička, Ryšlavý a Žďánský musí dělat problémy snad každému. K těmto třem se přidal vynikající Kukla, který díky svému čtení hry našim hráčům moc nedovolil. Skvělý zápas odchytal Bedřich Koch!

zdroj:Fotbal u nás