Kluci se rozjeli až po přestávce

FC 05 Zavidov – Sokol Nespeky 5:0 (0:0)

V 18. kole I. A třídy přivítal Zavidov na svém hřišti deváté Nespeky. Pokud domácí chtěli pomýšlet na udržení soutěže, a víme, že chtějí, tak museli vyhrát. Po prvním poločase by asi málokdo tipoval, že si Nespeky odvezou „bůra“, ale Zavidov má Tomáše „Korryho“ Korčáka. Ten je jak bájní rytíři v Blaníku. Když je nejhůře, tak Zavidovu pomůže. Jen „Korry“ má za poslední roky nespočetně více výjezdů, než bájné blanické vojsko.

První poločas nebyl ze strany domácích fotbalově nejlepší. Naopak, byli to hosté, kteří udávali tempo a ráz zápasu. Nejnebezpečnější byli hlavně při standardních situacích. Několikrát u domácích stáli všichni svatí, ale přežili. Když už byl Kukla překonán, tak mu pomohlo břevno, nebo jej zastoupil Z. Šmíd. Domácí se dostali do dvou ohrožení branky. Jančaříkova střela z vápna ale letěla do středu branky a Krejza při snaze přelobovat vyběhnuvšího brankáře, přehodil i branku.

Když v 53. podběhl Pichner dlouhý míč a před Kuklou byl sám Kulhavý, tak by se nikomu na zavidovské lavičce krve nedořezal. Jarda Kukla ale dalším parádním zákrokem své spoluhráče a podržel a tím vše začalo. V 62. „vymotal“ Korčák ve vápně dva protihráče. Přesně našel Škytu, jemuž stačilo nastavit placírku a poslat míč do odkryté branky – 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a bylo to o dva góly. Korčák se uvolnil ve vápně a parádním rohlíčkem obstřelil brankáře a s pomocí tyče dostal míč do sítě – 2:0. Domácí se uklidnili a ovládli hru. Akce střídala akci. V 78. utekl po křídle Jančařík. Přes celé vápno našel u zadní tyče nabíhajícího Dvořáka, jenž se nemýlil – 3:0. Za pět minut poslal Škyta přesnou kolmicí do úniku Korčáka, který si pohrál s brankářem Šilhavým a zakončil do prázdné branky – 4:0. Poslední slovo měl tři minuty před koncem opět Tomáš „Korry“ Korčák. Tentokrát jej „nastartoval“ kolmicí Jančařík. Korčák opět utekl a kolem Šilhavého pečetil zavidovské vítězství – 5:0.

Jaroslav Hamouz: „Do 60. minuty to bylo bez branek a pěkně na nervy. Bylo vidět, že na hráčích leží deka z toho, že musí vyhrát. V prvním poločase byly Nespeky lepším týmem a byli jsme rádi, že se šlo do kabin za stavu 0:0. Jakmile jsme ale vstřelili dva slepené vedoucí góly, tak nás to nakoplo. Kluci se uklidnili a najednou jim vše vycházelo. Ovládli hru a v poslední půlhodině hráli parádní fotbal s další řadou vyložených šancí. Pro nás to jsou velmi důležité body. Snad toto vítězství kluky nakopne.“

Zavidov: Kukla – Pichner, Liprt, M. Kučera, Vanický (23. Z. Šmíd) – D. Štiller (46. Dvořák), Jančařík, Polák, Krejza (83. P. Čech st.) – Škyta, Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-