Opět stačila jen jedna trefa

FC 05 Zavidov – SK Posázavan Poříčí 1:0 (0:0)

V dalším kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté na svém hřišti ambiciózní celek Posázavanu Poříčí, jehož dres oblékají bývalí ligisté – Martin Hašek a Stanislav Vlček. V Zavidově se představil pouze první jmenovaný. Domácí trenér Jaroslav Hamouz měl problémy se složením obrany, protože mu vypadli Pichner, Hvězda i Vanický, ke kterým se přidal ještě záložník Krejza.

První poločas přinesl mírný tlak domácích, ale jejich útočné snažení končilo před pokutovým územím soupeře. Za zmínku stojí pouze přetažený rohový kop D. Štillera, který ale Polák do branky nedostal.  Naopak hosté hrozili z rychlých brejků. Ve 13. šel sám na Kuklu Říha, ale zavidovský brankář parádním zákrokem spoluhráče podržel. Podruhé se Kukla „vytáhl“ v 18., kdy zlikvidoval hlavičku soupeře po standardní situaci. Ve 43. chyboval ve středu hřiště Polák. Trpišovský se dostal k slibnému zakončení, ale naštěstí pro domácí těsně minul.

Druhá část přinesla podobný obrázek. Klíčový moment přišel v 62., kdy Polák kolmicí vysunul Škytu, který ze strany vnikl do vápna a stejnou bombou do středu branky, jako minulý týden, rozhodl o nejtěsnějším vítězství Zavidova – 1:0. V následné půlhodině přikovali hosté domácí na jejich polovinu. Vyrovnání několikrát viselo na vlásku. Obrana Zavidova v čele s vynikajícím Kuklou, ale nedovolila, aby míč přešel jejich brankovou čáru. Zavidov tak podruhé za sebou bral tři body za vítězství 1:0 a potřetí v řadě neinkasoval.

Jaroslav Hamouz: „Odmakaný! Na klucích bylo vidět odhodlání, že chtějí uspět. Přitom Poříčí bylo jedním z nejlepších soupeřů, kteří se v Zavidově představili. V naší hře byly vidět lepší herní prvky. Podobná vítězství mají blahodární vliv na psychiku hráčů, která jde nahoru, ale nesmíme usnout na vavřínech. O víkendu náš čeká utkání jara v Cerhovicích, na které se musíme co nejlépe připravit.“

Zavidov: Kukla – Z. Šmíd, Liprt, M. Kučera, Jančařík – Ryšlavý, Polák (75. Devera), Dvořák, D. Štiller – Škyta, Korčák (89. L. Šíma). Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-