Zavidov porazil ve šlágru podzimu Hostouň a stal se podzimním půlmistrem!

Zavidov – Hostouň B 3:2 (1:1)

Ve 12. kole hostili zavidovští na svém hřišti druhou Hostouň, se kterou si to na „férovku“ rozdali o první místo a zároveň i podzimního půlmistra. Od začátku utkání bylo utkání velice atraktivní. První šanci si vytvořili domácí, kdy D. Štiller našel na hranici vápna volného Knora, jehož dělovka byla hostující obranou sražena na roh. Z následného rohu zahrozil Vitner. Od této chvíle převzali otěže utkání hosté, kteří svým pohybem dělali domácím problémy a sevřeli je na vlastní polovině. Z aktivity pramenila i první šance hostů, kdy se po přízemním centru ze strany dostal na hranici vápna k zakončení Vegricht, ale A. Kraus bravurním zákrokem domácí zachránil. Aktivita hostů tímto nekončila i nadále byli dominantní, za což byli po zásluze odměněni, vystihli špatnou rozehrávku domácích a přízemní nahrávku do vápna využil Fábry 1:0. Tento moment domácí nepoložil, postupně si přivykli tempu hry a začali se vyrovnávat hře soupeře, čímž stoupla i kvalita utkání a byla odrazem postavení obou týmů v tabulce. Domácí udeřili ve 35. minutě, kdy D. Štiller vysunul Korčáka, ten našel svým stříleným přízemním centrem na zadní tyči Kapouna, který svůj skluz proměnil ve vyrovnání 1:1. I nadále se hrál atraktivní zápas plný férových osobních soubojů a akcí, kterým chyběla jen finální fáze, díky čemuž se šlo do šaten za nerozhodnutého stavu.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji a již po 10 minutách hry Kapoun s D. Štillerem uvolnili Korčáka a ten dostal domácí do vedení 2:1. Domácí povzbuzení gólem nepolevovali ze své aktivity a i nadále se dostávali do dalších šancí, které po hříchu Žďánský neproměnil. Když to Žďánskému nešlo v zakončení, proměnil se v nahrávače, svou střílenou nahrávkou našel na zadní tyči osamoceného Korčáka, který však svou 100% šanci neproměnil a odmítl tím zasadit možná rozhodující hřebíček do rakve hostů. Tento moment hosty nabudil a postupně zase začínali přebírat otěže utkání. Jejich aktivita byla odměněna v 68. minutě, kdy po zákroku Vitnera na Bureše byl nařízen pokutový kop, ten ale A. Kraus svým tygřím skokem zneškodnil a držel domácí ve vedení. Hosty ani tento moment nevykolejil a i nadále byli mnohem lepší než domácí, další šance nedala na sebe dlouho čekat, centr ze strany trefil z voleje na hranici vápna jeden z hostujících hráčů, hosté již zvedali ruce nad hlavu, ale A. Kraus jim zákrokem utkání překazil radost. Nakonec byli přeci jen hosté odměněni, kdy se po špatném odkopu Kapouna dostal za obranu Vegricht, který obešel A. Krause a z nulového úhlu vyrovnal utkání 2:2. Domácím v tento moment docházeli síly a soustředili se na obranu a rychlé brejky, hostů bylo naopak plné hřiště. Že fotbal nemá logiku pro hosty a štěstí přeje připraveným pro domácí ukázala 86. minuta, kdy se z ojedinělého rohu, který výborně rozehrál D. Štiller, prosadil Klouček 3:2 pro domácí. I přes veškerou snahu se hostům již srovnat nepodařilo, a tak se vítězi tohoto utkání stali domácí.

Daniel Devera: „Dnešní zápas nám nastavil skutečné zrcadlo naší výkonnosti. Soupeř hrál v rychlosti s čímž jsme měli první dvacetimunutovku velký problém. Postupně jsme se otrkali a vyrovnali jak hru, tak stav utkání. Začátek druhé půle byl v naší režii a je jen škoda zahozených šancí, které nás mohli mrzet. Ač po vyrovnání byli hosté v euforii a mnohem lepší, kluci dřeli jako tm a byli odměněni vítěznou brankou. Takže mi nezbývá než chválit za bojovnost, týmovost a vnímavost. Děkuji soupeři za super férový zápas, který měl vše a musel diváky bavit. Dále děkuji rozhodčím za zvládnutí tohoto utkání a to byla proti nám nařízena penalta “.

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Havel (78. V. Beneš), Vitner, Hvězda – Hanych (65. Jančařík), Klouček, D. Štiller, Knor (65. Krejčí) – Žďánský, Korčák. Trenér: Daniel Devera