Zavidov porazil lídra ze Hřebče!

FC 05 Zavidov – SK Hřebeč 2:0 (1:0)

V posledním podzimním utkání I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté lídra soutěže – SK Hřebeč, který do této doby pouze jednou prohrál. Opět se ale ukázala síla zavidovského hřiště.

Vstup do zápasu měli domácí lepší a již po dvou minutách vstřelili gól, který ale nebyl Korčákovi správně pro ofsajd uznán. Za pět minut už se ale zavidovský kanonýr mohl radovat, když se ve vápně opřel do míče a křížnou střelou překonal Gibiše – 1:0. V 10. došlo ke srážce na půlce, což odnesl Josef Klouček zraněním hlavy a musel být převezen do nemocnice. Zavidovští velice dobře bránili a podnikali nebezpečné brejky. Po jednom z nich utekl po levé straně Koch. Na jeho střílený centr naběhli Vitner i Korčák, ale ani jeden jej ve skluzu těsně nezasáhl. Ve 26. se dostal za obranu hostů Korčák. Krásně se uvolnil ve vápně, ale křížná střela těsně minula branku.

Druhý poločas byl podle stejného scénáře. Zavidov bojoval a výborně bránil. Skoro nepouštěl hosty do šancí a navíc podnikal nebezpečné brejky. V 66. si D. Štiller narazil s Korčákem. Obhodil si obránce. Vnikl z pravé strany do vápna a nekompromisně prostřelil Gibiše – 2:0. V dalším průběhu mohl skóre navýšit Korčák, ale ani jednu ze svých tří šancí neproměnil. A tak došlo na hektický závěr. V 81. uviděl druhou žlutou Z. Šmíd a v 86. také Vanický. Domácí obranu ale držel po celý zápas bezchybně hrající V. Beneš, který vyhrál všechny hlavičkové souboje, a navíc držel na uzdě výbornou poziční hrou útočníky soupeře. K němu se přidal jistým výkonem Kukla, který si připsal několik důležitých zákroků včetně chycené penalty v nastaveném čase.

Bedřich Koch: „Dnes jsme bojovali za Pepíka Kloučka. Fotbal jde v takovém okamžiku stranou, protože Pepík musí na operaci. O přestávce jsem všem klukům řekl, že musíme pro Pepíka tři body vybojovat, což kluci po parádním výkonu zvládli. Dnes do puntíku splnili, co jsme si stanovili. Navíc jsme zvládli hektický závěr. Paradoxně jsme tak vybojovali čisté konto proti nejlepšímu týmu soutěže, a kdyby kluci venku jen z poloviny plnili pokyny, tak musíme vozit body i od soupeřů.“

Zavidov: Kukla – L. Kapoun, Klouček (10. Dvořák), V. Beneš, Vanický – D. Štiller, Z. Šmíd, Koch, Knor (90. A. Kraus) – Vitner, Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-