Zavidov na úvod porazil nováčka z Lán!

Zavidov – Lány 5:2 (3:0)

Úvod zápasu patřil překvapivě hostům, ale do první šance se dostal domácí Jančařík. Z šesti metrů ale branku přestřelil. Zhruba po čtvrthodině se hra srovnala a postupně začali přebírat otěže Zavidovští. Ve 25. vyhrál Žďánský osobní souboj s Tetourem. Vnikl do vápna a prostřelil Nováka – 1:0. Za šest minut zahrával D. Štiller rohový kop. Přetažený centr Novák podběhl a Korčák hlavičkoval do odkryté branky – 2:0. Dvě minuty před přestávkou zahrál D. Štiller další rohový kop. Petr neuhlídal u zadní tyče L. Kapouna, který opět hlavou skóroval – 3:0. V poslední minutě mohli hosté snížit, ale Matějkova hlavička těsně minula tyč branky A. Krause.

Vstup do druhé části vyšel lépe hostům. Petr poslal do vápna nadýchaný centr, na který si naskočil Reichl, ale hlavou těsně minul. Lánští se dočkali zaslouženého gólu v 52., kdy Petr našel centrovaným míčem Reichla, který z vápna vymetl šibenici – 3:1. Hostům narostla křídla a po hodině se vrátili do zápasu. Balík se uvolnil na vápně a nádhernou střelou vymetl levý horní roh domácí branky – 3:2. Klíčový okamžik ale přišel v 81., kdy brankář Novák vyběhl za velké vápno ve snaze odkopnout míč, který ale minul, a Korčák zakončil do prázdné branky – 4:2. Poslední slovo měl v 86. střídající Denk, který byl minutu na hřišti. Matějka vybojoval ve vlastním vápně míč. Místo odkopu ale začal kličkovat. Korčák mu míč vypíchl přesně k Denkovi, který chladnokrevně poslal míč pod břevno – 5:2.

Bedřich Koch: „S výsledkem jsem spokojený. V naší hře byly lepší a horší pasáže, ale vzhledem k marodce a složení týmu musím být spokojen. Kluci zaslouží pochvalu. Stejně jako Lány, které se prezentovaly sympatickým dojmem. Jsem rád, že jsme vstup do soutěže zvládli za tři body.“

Jaroslav Cafourek: „Vstup do zápasu jsme měli velice dobrý, ale pak přišlo hluché místo, ve kterém nás dobře hrající Zavidov potrestal. I. B třída je mnohem rychlejší a důraznější, na což si musíme zvyknout. Kluci zaslouží pochvalu za to, že za stavu 3:0 nic nezabalili. Při troše štěstí jsme mohli i vyrovnat. Naopak mě mrzí, že z pěti gólů jsme čtyři dostali po zbytečných individuálních chybách, ale na tom zapracujeme.“

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Polák, Hornof, Dvořák – D. Štiller, Vitner (84. Denk), Koch (73. Čech ml.), Žďánský – Jančařík (67. Hvězda), Korčák. Trenér: Bedřich Koch.

Lány: Novák – Tetour, Loskot, Schöner – Petr, Matějka, Buršík, Švolba (65. Mocsonoky) – Cafourek, Balík, Reichl. Trenér: Jaroslav Cafourek.