Zavidov je doma prostě jiný než venku!

FC 05 Zavidov – FK Komárov 5:3 (2:1)

Ve 4. kole I. A třídy hostil Zavidov na svém pažitu nováčka soutěže z Komárova a opět ukázal, že domácí a venkovní výkony jsou jako nebe a dudy.

Prvních patnáct minut bylo jasně v režii domácích fotbalistů, kteří se již v 7. min. dostali do vedení. Kochovu ránu brankář vyrazil s pomocí tyče na roh, ze kterého následně skóroval Korčák – 1:0. Za dvě minuty bylo ještě veseleji. D. Štiller poslal ze strany přesný míč na Žďánského, jehož střelu zastavila až síť – 2:0. Ve 28. byl ve vápně faulován Žďánský. Píšťalka však nezazněla. Následoval rychlý brejk, ze kterého hosté snížili – 2:1. Tento gól jako by domácími na chvilku otřásl. Hosté převzali otěže, ale naštěstí dvě své šance neproměnili. Těsně před poločasem se do míče opřel Koch, ale trefil pouze spojnici břevna a tyče.

Vstup do druhé části domácím také vyšel na výbornou, když Korčák nekompromisně prostřelil brankáře – 3:1. Domácí si ale v 56. opět lehce zkomplikovali život, když neodvrátili rohový kop. Míč proletěl malým vápnem až ke stojícímu hráči, který jej poslal do sítě – 3:2. Klid do domácích šiků přinesla 69., kdy utekl Žďánský. Při kličce byl brankářem faulován a V. Beneš se z penalty nemýlil – 4:2. Za devět minut bylo ještě veseleji, když L. Kapoun prosadil kila v souboji se soupeřem a dostal střílený míč do sítě – 5:2. Poslední slovo ale měli hosté, kteří minutu před koncem korigovali na konečných 5:3.

Bedřich Koch: „Oproti posledním zápasům se nám zlepšila mezihra a povedly se nám i vstupy do obou poločasů. Bohužel jsme se nevyhnuli zbytečným komplikacím za stavu 3:1 a 5:2, čímž jsme soupeři pomohli vracet se do zápasu. Každý zbytečně inkasovaný gól mě mrzí. Přesto hráčů děkuji za přístup k zápasu a odvedený výkon.“

Zavidov: Kukla – P. Šíma (31. Dvořák. 37. Vanický), V. Beneš, Klouček, Z. Šmíd – D. Štiller, Koch (83. Vitner), Knor, L. Kapoun – Žďánský, Korčák. Trenér: Bedřich Koch -tělo-