Zavidov dostal kanára

Baník Libušín – FC 05 Zavidov 6:0 (4:0)

Ve 3. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté na hřiště nováčka soutěže – Baníku Libušín, který ale má ve svých řadách mnoho zkušených hráčů. Naopak trenér Bedřich Koch kromě dlouhodobě zraněných postrádal i Dvořáka s D. Štillerem, kteří ze sestavy vypadli v den zápasu pro zdravotní potíže.

Od úvodních minut bylo jasné, kdo bude tahat za delší konec provazu. Domácí hýřili pohybem a byli fotbalovější. První gól padl paradoxně po standardní situaci hostů, kterou domácí obrana odvrátila. Následoval rychlý brejk, akce na jeden dotek, na jejímž konci byl srbský útočník Obradovič – 1:0. Ve 27. přišel druhý gól, který ale obstaral druhý Srb v domácím dresu Sejtaria – 2:0. Tito dva jako by začali soutěžit, protože do poločasu se každý trefil ještě jednou. Nejprve po nedorozumění P. Šímy s Benešem prostřelil Kuklu Obradovič a v poslední minutě po standardní situaci Sejtaria – 4:0.

Pokud měli hosté nějaké myšlenky na korekci stavu, tak již po dvou minutách druhé části bylo všechno jinak. Po rychlém brejku zkompletoval Obradovič hattrick – 5:0. Poslední slovo měl po hodině hry Sejtaria, který také zaznamenal třetí gól v utkání – 6:0. Největší šance hostů přišla v 75., ale Koch z otočky nastřelil pouze Cipru.

Bedřich Koch: „Jak zápas zhodnotit. Asi takhle: co nejrychleji zapomenout na výsledek. Poučit se z chyb a v příštím zápasu vše napravit. Že nám chybí Vanický, to jsme věděli, ale ztráta Dvořáka se Štillerem byla až moc citelná.“

Zavidov: Kukla – P. Šíma, Beneš (69. P. Čech st.), Klouček, Jančařík – L. Kapoun (83. J. Kraus), Koch, Vitner, Knor – Korčák, Žďánský. Trenér: Bedřich Koch – tělo-