Zasloužená výhra Městečka připravila Zavidov o první tři body v letošní sezóně

SK Ohnivec Městečko vs FC 05 Zavidov 2:1 (1:0)

Ve čtvrtek 13. června se uskutečnila dohrávka 24. kola II. třídy okresního přeboru, ve kterém lídr soutěže FC 05 Zavidov, který do této doby neztratil ani bod, představil na hřišti druhého týmu soutěže – SK Ohnivec Městečko.

Oběma týmům chyběly opory. Větší ztráty hlásil Zavidov, který nemohl do hry nasadit Urika, Peška a Vanického.

Na parádně připraveném hřišti v „Ohnivec aréně“ se hrálo od prvních minut zajímavé utkání. Na Zavidovských ale byl vidět až zbytečný ostych, možná strach či nervozita. Naopak hráči Městečka od prvních minut šli razantněji za vítězstvím. Do první šance se sice dostal Zavidov, ale střelu Dana Štillera Jirka Kopernický s námahou vyrazil. Pak už se hra přesunula před branku Jaroslava Kukly. Na přesný centr ze strany si naběhl Jirka Urban, ale hlavou míč lízl jen do tyče. Ve 21. byl u postranní lajny faulován Petr Šnídl, který si následně postavil míč k trestnému kopu. Na jeho prudkou střelu naběhli k přední tyči Mika s obráncem Kocem, kteří zmátli Kuklu, jenž vůbec neměl šanci reagovat, a míč zapadl přesně za zadní tyč – 1:0. Chvilku na to to mohlo být o dvě branky, ale Makaraský se připletl do zakončení Mikovi. Sice následně vystřelil, ale jeho střelu na poslední chvíli ve skluzu mimo branku srazil vracející se Koc. Těsně před odchodem do kabin vystřelil z hranice vápna Škyta, ale míč těsně minul Kopernického branku.

Druhý poločas začal náporem domácích, na kterých byla vidět jasná snaha v tomto měření sil uspět. V 53. přišla nádherná fotbalová akce. Petr Šnídl na půlce vybojoval míč. Narazil si s Jirkou Urbanem, který jej vysunul po pravém křídle do brejku. Petr Šnídl jen tak tak stihl míč na hrací ploše. Následně vnikl ze strany do vápna a bombou poslal míč pod břevno Kuklovy branky – 2:0. V dalším průběhu měli domácí několikrát možnost rozhodnout zápas. Petr Šnídl mířil vedle. Miku vychytal bravurním zákrokem Kukla, který si poradil i s trestným kopem Petra Šnídla. Když „nedoskluzovali“ k zakončení po centru Petra Šnídla Jirka Urban s Mikou, tak udeřilo na druhé straně. Pět minut před koncem stihl Blecha míč na hrací ploše. Vrátil jej zpět před branku, kde se důrazem prosadil, na hrot vysunutý stoper Vladimír Beneš, a střelou přes celou branku s pomocí tyče snížil – 2:1. Závěrečný tlak Zavidova se ale nekonal. Domácí šikovně rozkouskovali hru a většinou ji odehráli na polovině soupeře. Městečko, a hlavně kanonýr Petr Šnídl, tak rozesmutnil celý Zavidov, který touto prohrou přišel o unikání primát odehrát celou sezónu okresního přeboru bez ztráty kytičky. S malými nepřesnosti, které nerozhodovaly zápas, zvládla zápas trojice rozhodčích Polívka – Sixta, Špidra.

Městečko: Kopernický – M. Bestajovský – J. Šnídl, D. Jun, Heger – Blabla, Hadrava (68. Prokop), Urban, Makarský – P. Šnídl. Mika (84. O. Kučera). Trenér: Stanislav Jansa.

Zavidov: Kukla – Koc,Beneš, Devera, Hvězda (72. Pichner) – Skoupý (72. Krejza), Bok, D. Štiller, Blecha – Škyta, Korčák. Trenéři: Zdeněk Pichner a Jaroslav Hamouz.

fotografie z utkání + článek David Svoboda (Raport)

autor:  tělo