Žalostná koncovka v druhém přípravném zápase

FC 05 Zavidov – Sokol Kralovice 1:2 (0:0)

Ve druhém přípravném utkání změřili zavidovští fotbalisté síly s týmem Sokola Kralovice, a byť byli v oslabené sestavě, tak o výsledku rozhodla jejich žalostná koncovka.

V prvním poločase se hrál zajímavý fotbal. Více šancí si vytvořili zavidovští fotbalisté. Do první se dostal po rohovém kopu Klouček, ale při dorážce nastřelil jen břevno odkryté branky. Chvilku na to šel sám na brankáře Korčák, ale nastřelil pouze brankáře. Za deset minut se na hranici malého vápna uvolnil Korčák. Položil si i brankáře, ale minul prázdnou svatyni. Hosté zahrozili po půlhodině, ale hlavička útočníka těsně minula zavidovskou branku.

Druhá část nezačala pro Zavidov nejlépe. Dvacet minut byla jeho hra v útlumu, což soupeř potrestal dvěma góly. První padl po dorážce, když nejprve M. Štillera zachránila tyč, ale akce pokračovala a na další střelu už byl krátký – 0:1. Za deset minut přišla rychlá křídelní akce Kralovic. Následoval centr před branku a zakončení do prázdné branky – 0:2. V dalším průběhu mohl snížit Korčák, který šel sám na brankáře. Udělal mu kličku, ale minul prázdnou branku. Deset minut před koncem šel sám na brankáře Žďánský. Nastřelil jeho tělo. Míč se ale k němu vrátil a tento pokus už byl úspěšný – 1:2. Závěrečný tlak přinesl dvě velké zavidovské šance, ale Klouček a v závěru Korčák své hlavičky z bezprostřední blízkosti do sítě nedostali.

Bedřich Koch: „S prvním poločasem jsem byl spokojen. V úvodních dvaceti minutách druhé části jsme vypadli z rytmu, což je dáno tím, že tvrdě trénujeme. Navíc jsme nebyli v ideálním složení. Chybělo nám několik klíčových opor. Přesto jsme prohrát nemuseli, ale naším největším problémem byla koncovka, když jsme neproměnili ani několik tisíciprocentních šancí.“

Zavidov: Kukla (55. M. Štiller) – Vanický, Klouček, Devera, A. Kraus (46. J. Kraus) – D. Štiller (65. Čech st.), Koch, Dvořák, Jančařík – Žďánský, Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-