Zahozené šance stály Zavidov body

Zavidov – SKR B 0:2 (0:0)

Prvních deset minut přineslo rozháraný fotbal plný nepřesností. Pak sice měli hosté míč více ve svém držení, ale nebyli vůbec nebezpeční. Naopak to byli domácí, kdo se díky rychlým brejkům dostával do střeleckých příležitostí. Ve 14. utekl po pravé straně Korčák. Zpětnou přihrávkou našel Dvořáka, který z deseti metrů těsně minul. Chvilku na to chyboval brankář Kudrna při rozehrávce, které se zmocnil Žďánský, ale lobem těsně minul prázdnou branku. Ve 32. dostal míč za obranu Korčák, šel sám na Kudrnu, který bravurně vyrazil míč před sebe. Míče se zmocnil znovu Korčák, který se obtočil kolem Kýzla, ale Kudrna opět zareagoval bravurně. Ve 34. vybojoval před vápnem hostů míč Koch. Kýzl s Faiglem se rozestoupili. Koch tak snadno prošel až před Kudrnu, který opět předvedl neskutečný zákrok a střelu vyškrábl na roh.

Druhá část začala velkou šancí Korčáka, ale Kudrna měl znovu zamčeno. Zhruba po hodině hry přišla klíčová pětiminutovka. Nejprve se k trestnému kopu ze strany postavil Weis. Načechral míč do vápna, na který nabíhalo několik hráčů obou týmů. Nikdo jej ale nezasáhl, což zmátlo brankáře A. Krause, který už nestačil reagovat – 0:1. Za pět minut zahrál ležící Koch ve vápně rukou a Holub z penalty pečetil šťastné vítězství hostů – 0:2. Domácí sice nesložili zbraně. Do konce zápasu měli pět vyložených šancí. P. Čech ml. tři. Jednou z malého vápna ve skluzu netrefil. Podruhé k němu proletěl rohový kop, ale sám před brankou zamířil vedle. Po dalším rohu hlavičkoval pouze do břevna. Branku z bezprostřední blízkosti přestřelili také Polák a Korčák.

Bedřich Koch: „Dnes jsem zklamán z výsledku. Za výkon musím kluky pochválit, ale koncovka dnes byla v dnešním podání trestuhodná. Měli jsme spoustu šancí, a kdybychom hráli dva dny, tak gól nedáme. Soupeř dnes pořádně nevystřelil na branku, přesto si připsal šťastné vítězství.“

Zdeněk Weis: „Z pohledu Zavidova to bylo smolné utkání, protože neproměnil několik vyložených šancí. V prvním poločase nás výrazně podržel Michal Kudrna. Po hodině hry jsme vstřelili šťastný gól a díky bojovnosti a nasazení jsme vyválčili tři body venku, a to se počítá.“

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Polák, Hornof, Hvězda – D. Štiller, Koch, Dvořák, Žďánský (80. Knor) – Denk (61. P. Čech ml.), Korčák. Trenér: Bedřich Koch

SKR B: Kudrna – Mates, Kýzl, Faigl, Titlbach – Gregor, Weis (82. Plaček), J. Čech, Nováček (90. Jelínek) – Jirásek (44. Žihla), Holub. Trenér: Zdeněk Weis.