Výsledek je pro soupeře až moc krutý

FC 05 Zavidov – Sokol Hostomice 5:0 (1:0)

Ve 25. kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté předposlední tým soutěže – Sokol Hostomice. Kdo čekal jednoznačný průběh, tak byl překvapen. Byť tomu výsledek neodpovídá, tak to až do třetího gólu tak jednoznačné nebylo.

Prvních pětadvacet minut přineslo svižný útočný fotbal, k čemuž přispěla obě mužstva. Šance se střídaly na obou stranách jak na běžícím pásu, ale zakončení vázlo. Hosté dvakrát netrefili odkrytou branku. Domácí nezakončili gólem samostatné úniky Ryšlavého a Korčáka, když první jmenovaný nastřelil tyčku a druhý vyběhnuvšího gólmana. Jediný gól přišel ve 23., kdy hosté chybovali v rozehrávce, čehož využil Ryšlavý a z pětadvaceti metrů přehodil brankáře – 1:0. Další průběh přinesl útočný fotbal, ale zakončení znovu vázlo.

Do druhé části vstoupili hosté se snahou o vyrovnání, ale Kukla si s dvěma šancemi bravurně poradil. Klíčové okamžiky přišly po hodině hry, kdy domácí během minuty vstřelili dva góly a bylo rozhodnuto. Nejprve Korčák vystihl špatnou malou domů a s přehledem obstřelil brankáře – 2:0. Hned po rozehrání se domácí zmocnili míče. D. Štiller přenesl míč na Žďánského, který by se před obránce k letící přihrávce nedostal, ale bek Hostomic uklouzl, čehož Žďánský využil. Vnikl do vápna a nádhernou křížnou střelou do šibenice nedal brankáři šanci – 3:0. Od tohoto okamžiku bylo na hřišti pouze jedno mužstvo – Zavidov. Hosté se sice snažili, ale góly dávali domácí. V 68. přišla krásná křídelní akce. Po pravé straně utekl D. Štiller. Přesnou přihrávkou našel u přední tyče nabíhajícího Korčáka, jenž nechytatelně usměrnil míč do sítě – 4:0. Poslední slovo měli domácí dvě minuty před koncem, kdy střídající Vitner nevypustil zdánlivě ztracený míč a ve skluzu, na dlouhou nohu, jej poslal vedle vyběhnuvšího brankáře – 5:0.

Jaroslav Hamouz: „Výsledek je zkreslující. Vůbec se mi nelíbili vstupy do obou poločasů, kdy nás soupeř přehrával a vypracoval si několik šancí. Neudrželi jsme střed hřiště a naše hra vypadala všelijak. Utkání zlomil druhý a třetí gól, které přišly v rychlém sledu. Tím se odpor soupeře zlomil a my utkání dohráli v poklidu do vítězného konce.“

Zavidov: Kukla – Z. Šmíd (78. Skoupý), V. Beneš, Klouček, Jančařík (70. Zuda) – D. Štiller (69. Faigl), Dvořák, Knor, Žďánský – Ryšlavý (75. Vitner), Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-