Vyrovnaný duel se zvláštním koncem!

Zavidov B – Městečko 3:4 (3:3) nedohráno

Zavidovská rezerva přivítala v neděli v poledne na domácí půdě ambiciózní celek Městečka. Domácí šli do utkání posíleni o kanonýra z „A“ týmu Tomáše Korčáka, který od začátku budil obrovský respekt u soupeře. Naopak domácí šli do utkání s tím, že jim tato posila obrovsky pomůže.

Již v 6. minutě letěl centr od Majby na zadní tyč, kde Kolísek mířil hlavou přesně 0:1. Domácí tento brzký gól nepoložil, naopak. Za sedm minut bylo srovnáno poté, co se do úniku dostal Korčák a nadvakrát překonal brankáře Abrháma 1:1. Zavidov v tu chvíli lepším týmem. Ve 22. minutě zahrával standartku z půlící čáry Skoupý. Míč letící do vápna sklepnul Krejza pro Korčáka, který z voleje poslal Zavidov do vedení 2:1. Ve 28. minutě agresivně napadal rozehrávku hostí Vanický, který ve skluzu odebral míč hostujícímu Zuskovi, poté se tváří v tvář Abrhámovi nemýlil 3:1. Klíčový moment nastal v 35. minutě, kdy Korčák další svůj samostatný únik zakončil pouze střelou do tyče. Městečko vrátil do hry ve 41. minutě Urban, který využil nahrávky od Majby a levačkou vsítil k tyči 3:2. Hráčům Městečka narostla křídla a do konce poločasu tlačili na defenzivu Zavidova. V nastavení prvního poločasu ještě M. Štiller bravurně vytěsnil střelu Urbana, avšak z následujícího rohu vyrovnal Sýkora, který využil svých tělesných dispozic, odprostil se od P. Čecha st. a hlavou srovnal na 3:3. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin, podnikl Zavidov rychlou akci, kdy centroval Krejza na zadní tyč. kde byl osamocený Vanický, avšak trestuhodně zahodil stoprocentní šanci, když střelou z malého vápna trefil pouze břevno.

Druhá půle začala zcela odlišně, hosté začali zdvojovat Korčáka, kterého dá se říci vyřadili ze hry. Městečko hrálo ze zabezpečené obrany, proti které se domácí špatně prosazovali. Hosté zcela ovládli střed hřiště a dostali se do několika šancí. Největší šance měli hosté po rohových kopech, kdy téměř všechny míče končili na jejich kopačkách. Několikrát bravurně musel zasáhnout M. Štiller, který vychytal samostatný nájezd Urbana po chybě Michala Petrů. Dále se blýskl proti střele Hadravy, kterou bravurně vytěsnil. Tlak Městečka byl přetaven ve vedení v 59. minutě. Hostující Kolísek vyvážel míč středem, domácí obrana stále ustupovala, a tak Kolísek prostrčil na volného Urbana, který zblízka překonal M. Štillera. Hosté měli nadále převahu, naopak Zavidovu se moc nedařilo vrátit se do hry. Až posledních deset minut začal zavidovský tlak. Městečko chtělo ubránit vedení za každou cenu a tak chytře zastavovalo zavidovské útoky faulem na půlce a zdržovalo hru. V 90. minutě Kolísek nevybíravě zezadu srazil na půli Korčáka, což vyvolalo rozruch na hřišti. Vznikla strkanice mezi hráči, vyústění tohoto okamžiku odnesl hostující Karnafel, který si za kritiku rozhodčího vysloužil během jedné minuty, dvě žluté karty a musel pod sprchy.

Následovaly opravdu zajímavé minuty. Nejprve se míč po centru dostal k osamocenému J. Krausovi, jehož střelu vyhlavičkoval z čáry útočník Sýkora na roh. Po rohu měl na hlavě tutovku na srovnání Vanický, jehož hlavička mířila těsně vedle. Vypadalo to, že už se jen odkopne od brány a zápas bude u konce. Odkop však zachytil na půlce Skoupý a míč ještě posunul na Zudu. Ten byl zastaven faulem 30 metrů od brány a byl odpískán přímý kop pro domácí. Frustrovaní hostující hráči, kteří se dožadovali konce zápasu, byli s tímto výrokem velice nespokojeni. Nejprve kapitán hostů Urban strčil do rozhodčího Týčeho, uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Toto vyloučení neunesl ani hostující Majba, který přišel k hlavním sudím a vyrazil mu karty z ruky, dále ho počastoval několika nevhodnými hanlivými výrazy, a tak také obdržel červenou kartu. Do celé situace se ještě zapojil již vystřídaný hráč  hostí Petr Šnídl, který nakráčel na hřiště v civilu a s kelímkem piva v ruce a chtěl situaci uklidnit. Tento hráč byl následně vykázán ze hřiště a vyveden pořadatelskou službou. Když už to vypadalo, že se situace uklidní a zápas bude zakončen přímým kopem Zavidova, odmítal již vyloučený Majba opustit hřiště. I přesto, že byl několikrát vyzván hlavním rozhodčím, aby opustil hrací plochu, odmítal odejít a vyhrožoval hlavnímu rozhodčímu inzultací. Nastala tak situace, která se jen tak nevidí, rozhodčí ukončil zápas, pro odmítnutí vyloučeného hráče opustit hrací plochu. Při odchodu do kabin ještě strčil do hlavního rozhodčího jeden z diváků hostujícího celku, i přesto, že byli rozhodčí doprovázeni do kabin pořadateli. O výsledku zápasu se tak rozhodne u stolu disciplinární komise.

Aleš Kraus, náhradní brankář: „Proti Městečku jsme věděli, že nás čeká těžký zápas. Na pomoc nám přišel kapitán áčka Tomáš Korčák, který nám hodně pomohl. Přestože jsme inkasovali lacinou první branku, tak jsme se hlavně zásluhou Korčáka dostali do vedení 3:1. Tento stav si nemůžeme dovolovat ztrácet hlavně proti takovému týmu, jakým Městečko je. Dostali jsme takové laciné góly, kdy si necháme vzít dvoubrankové vedení během pětiminutové nekoncentrovanosti. Druhou půli hrálo Městečko chytře, naopak my jsme je nebyli schopni překonat. Do tlaku jsme se v druhé půli dostali až v posledních minutách, což je málo. To co se stalo v závěru moc nechápu, ani to nechci moc komentovat. Kdyby nás hráči Městečka nechali zahrát poslední standartku, tak jim zřejmě popřejeme k vítězství a jdeme společně na pivo. Takhle se může klidně stát, že zápas bude rozhodnut v náš prospěch, uvidíme“.

Zavidov: M. Štiller – Zuda, Skoupý, Petrů, Sixta – Tesař, Krejza (50. Hanych), Vanický, P. Čech st (60. J. Kraus) – Votroubek, Korčák.  Trenér. P. Čech