Vyloučení Beneše a sporná penalta ukončili zavidovské naděje!

Viktoria Vestec – FC 05 Zavidov 3:0 (1:0)

K dalšímu utkání I. A třídy odjeli Zavidovští na hřiště Vestce, jehož dirigentskou taktovku v ruce třímá rekordman v počtu mistrovských titulů Jiří Novotný.

Hned ve 2. min. utekl Korčák. Domácí obránce jej před vápnem zastavil nedovoleně a musel předčasně pod sprchy. Byli to však domácí, kteří šli ve 14. min. do vedení. Centrovaný míč zavidovská obrana odvrátila pouze na vápno, kde stál osamocený Štumf a jeho bomba pod břevno byla nechytatelná – 1:0. Zavidovští měli v dalším průběhu více ze hry, ale rohové kopy či standardní situace gólový efektu nepřinesly. Chyběl větší důraz v pokutovém území. Největší šanci měl před přestávkou Korčák, ale mířil vedle.

Druhý poločas začal sporným rozhodnutím mladého sudího Ježka, který k překvapení všech odpískal proti hostům pokutový kop, což neunesl kapitán Beneš a po kritice bez hanlivých slov viděl druhou žlutou a musel předčasně pod sprchy a domácí z penalty zvýšili – 2:0. Hned za čtyři minuty přidali domácí třetí gól a bylo rozhodnuto – 3:0. Nic na to nezměnily ani šance Vitnera, Korčáka, nebo dvakrát Kocha.

Bedřich Koch: „Z druhého poločasu jsem zklamaný. Myslel jsem, že se nadechneme a zkusíme s výsledkem něco udělat, ale místo toho přišlo vyloučení a druhý gól z velmi diskutabilní penalty. Tyto dva momenty hrubě ovlivnily zápas.“

Zavidov: Kukla – Jančařík, V. Beneš, Klouček, L. Kapoun – Knor (78. A. Kraus), Dvořák, Vitner, Koch – Korčák (86. Lukáč), P. Šíma. Trenér: Bedřich Koch -tělo-