Vyjádření FC 05 Zavidov k opakovanému utkání FC 05 Zavidov B – SK Ohnivec Městečko

Neustále všude slyšíme o nespravedlnosti vůči Městečku a posíleném B týmu Zavidova. Z diskuzí  a vyjádření nám vychází, že za vše může Zavidov a ještě si dovolil posílit B tým na zmiňovaný zápas o hráče A týmu. Důvod k ukončení utkání hraného 6.10.2019 ovšem nezavdali hráči Zavidova, nýbrž hráči a fanoušci hostujícího Městečka, kdy byl nejprve mladý rozhodčí Týče v rozepři s hráči L. Majbou a J. Urbanem (oba SK Ohnivec Městečko), následně vyrazil daný incident řešit s kelímkem piva v ruce již vystřídaný P. Šnídl(SK Onivec Městečko). Všemu nasadil korunu jeden z hostujících fanoušků, který strčil do hlavního arbitra utkání při jeho odchodu ze hřiště. Co přesně spustilo celý incident, ví jen samotní aktéři a nám nepřísluší někoho z nich se zastávat, kritizovat nebo jakkoliv hodnotit. Je ovšem patrné, že zavidovští to rozhodně nebyli.
       Následně rozhodly příslušné komise OFS Rakovník o potrestání Zavidova pokutou za nedostatečnou pořadatelskou službu, finančním postih obdrželi i rozhodčí tohoto utkání a hráč L. Majba byl potrestán zastavením činnosti. Dále bylo na základě podaného protestu  SK Ohnivcem Městečko, rozhodnuto o opakování utkání. Návrh k opakování utkání podala sama protestující strana SK Ohnivec Městečko (viz. oficiální Zápis o utkání).  Z výše zmíněného vyplývá, že FC 05 Zavidov nijak neřešil, zda bude platit výsledek 3:4 dosažený na hřišti, nebo zda se bude utkání opakovat, či případně kontumovat. Toť fakta k opakovanému utkání.
       Nyní pár řádků k posílení B týmu FC 05 Zavidov o hráč A týmu FC 05 Zavidov ve zmiňovaném utkání.  Filosofií našeho klubu je nerozdělovat hráče na Áčkaře a Béčkaře, protože jsme všichni tým FC 05 Zavidov. Proti SK Ohnivci Městečko byli nasazeni až na T. Korčáka (nastoupil i v nedohraném utkání) hráči s menším vytížením v 1. B třídě. Pokud někdo tvrdí opak, je vidět, že nesleduje výsledky a sestavy našich týmů. Zjistil by totiž, že nedělení hráčů na Áčkaře a Béčkaře se zakládá na pravdě a naši hráči se prolínají v sestavách obou týmů. Tato skutečnost je zavidovským specifikem, na které jsme patřičně hrdí. Současné postavení obou týmů v 1. B třídě a Okresním přeboru nás utvrzuje ve správně nastavené cestě.
Tímto považujeme utkání s SK Ohnivcem Městečko za dohrané a pro nás uzavřené.
Za FC 05 Zavidov Daniel Devera

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *