Vydřené vítězství v Olešné

FC Po Olešná – FC 05 Zavidov 1:3 (0:0)

K prvnímu utkání sezony odjížděli zavidovští na horkou půdu do Olešné. Trenér Pichner a Hamouz nemohli počítat se zraněnými Vanickým a Krejzou. Mimo hru byl i Zbyšek Bok, který se v týdnu neočekáváně zranil při tréninku kung-fu. Na druhou stranu se do prvního týmu propracoval nadějný mladík Skoupý, který přesvědčoval svými výkony v přípravě.

Zápas od úvodních minut byl v režii zavidovských hráčů, kteří hrozili rychlými protiútoky. Ihned v první desetiminutovce se dvakrát po centru Pavla Peška dostal do zakončení Miroslav Urik, ovšem výsledek byl pořád stejný. Zavidovské mohl uklidnit Tomáš Korčák, ale to by ve 35. minutě musel trefit poloprázdnou branku. Domácí hráli velmi trpělivě a několikrát se také dostali do přečíslení. V brance stál vždy připravený Jarda Kukla, který znemožnil jejich dobře vyvíjející se šance.

Druhý poločas začal četnými nepřesnostmi na obou stranách a fotbal to připomínalo z povzdálí. Domácí se začali více tlačit do útoku, a to zejména díky výborně hrajícímu Radku Poláškovi, který pokrýval téměř celé střední pole a dokázal být velmi nebezpečným hráčem a zcela jistě nejlepším hráčem utkání. Nejdříve zavidovské zachránilo břevno, ale v 55. minutě se poprvé změnilo skóre ve prospěch domácích, když Daniel Štiller zaváhal v rozehrávce, Jaroslav Koc s Pavlem Peškem nedostatečně pokryli domácí borce a centrovaný míč se odrazil k nekrytému Šuterovi, který šťastně propálil Kuklu – 1:0 Zavidov zahrozil několikrát a vždy u toho byl Luca Toni Blecha, který vypustil své projektily, které skončily těsně mimo bránu.

Trenér Hamouz zachoval klidnou hlavu a trpělivě vyčkával. Jeho okamžiky ještě přijdou. Zavidovští se po obdržené brance snažili korigovat výsledek, ovšem z toho všeho těžili domácí rychlými a nebezpečnými protiútoky, které několikrát zazvnonily o konstrukci Kuklovy branky. Důležitým okamžikem bylo taktické vysunutí Vladimíra Beneše na hrot pole. Ten v 84. minutě chytře zatáhl míč po pravé straně a stříleným centrem našel osamoceného Jerryho Pichnera, který nádherným volejem ve skluzu vyrovnal na 1:1 – kulervoucí zakončení. V tuto chvíli vytáhl do hry Jaroslav Hamouz své poslední eso v rukávu. Na hřiště vyslal novou zavidovskou akvizici Zbyška Boka, který za málo okamžiků poslal centr na slávistického kamaráda Vladimíra Beneše, který nadvakrát překonal domácího brankáře – 1:2. Od tohoto okamžiku se hra velice kouskovala a Olešná otevřela svoji obranu, čehož využil rychlonohý Miroslav Urik, který si šel pro svoji branku přes celé hřiště a podél vyběhnuvšího brankáře pečetil konečné skóre zápasu na 1:3 pro Zavidov.

Sestava Zavidova: Kukla – Pešek, Beneš, Pichner – Koc (75.min. Čech P. st.) Blecha, Devera, Štiller, D. (85. min. Bok), Skoupý (55.min. Plincner) – Urik, Korčák

fotografie z utkání