Výborný výkon proti lídrovi

FC 05 Zavidov – Baník Libušín 1:2 (1:0) pk

V úterý dohrávali zavidovští fotbalisté z března odložený duel s Libušínem, který byl před tímto zápasem na druhém místě, ale na první Hřebeč ztrácel pouze bod.

Vstup do zápasu domácím vyšel parádně. Neuběhla ani minuta, když Jančařík získal míč. Po narážečce se Žďánským a Dvořákem poslal přihrávku přesně na nohu Knora, který přesnou střelou rozjásal diváky – 1:0. Hosté ale nesložili zbraně a předváděli pěkný fotbal, ale bez gólového efektu. Na druhé straně mohl zvýšit Žďánský, ale Cipra vytáhl bravurní zákrok.

Po přestávce pokračovali hosté v tlaku, který již za tři minuty přinesl vyrovnání. Kukla byl proti tečované střele Křemena bezmocný – 1:1. Další šance Libušína domácí defenziva ustála, buď střely končily mimo brankovou konstrukci, nebo byly zastaveny obranným blokem. V závěru se mohli domácí postarat o senzaci, ale Vanický nedosáhl na centrovaný míč a střelu Žďánského zneškodnil Cipra.

O vítězi tak musely rozhodnout penalty. Nakonec se kopalo deset sérií. V té sedmé měli domácí mečbol, ale Cipra zneškodnil pokus Hornofa. Nakonec hosté zvítězili 9:8 a díky dvěma bodům se dostali do čela soutěže.

Bedřich Koch: „Penaltová prohra s tak silným soupeřem nemrzí. Bod je pro mě velkým vítězstvím. Kluci odehráli během dvou dnů dvě velmi těžká utkání. Navíc nám dnes chyběly tradiční opory, proto před nimi smekám. Udělali mi velkou radost. Ukázali nesmírný morální a herní charakter.“

Zavidov: Kukla – Hornof, Beneš, Polák, Kapoun – Žďánský, Knor, Dvořák, Klouček, Koch (91. Denk) – Jančařík (68. Vanický, 86. Čech st.). Trenér: Bedřich Koch. -tělo-