V pohodovém utkání zvítězil Zavidov ve Hředlích 4:2

FK Hředle vs. FC 05 Zavidov 2:4 (2:3)

V dohrávce odloženého kola čekal zavidovský tým poslední utkání sezony, a to na půdě Hředel, které v posledním domácím zápase porazily překvapivě Ohnivec Městečko. Na těžkém podmáčeném, místy až bahnitém terénu nás nečekalo lehké utkání.

Od úvodních minut bylo jasné, že se diváci nepřišli podívat na fotbal jako takový, ale spíše na urputný boj o každý míč. S fotbalem nemělo utkání nic společného a možná přes pár ojedinělých kombinací se na hřišti jiskřilo, oba týmy bojovaly na hranici svých možností, a tak byla k vidění pěkná holomajzna. Diváci si přišli na své, když od samotného hvizdu hlavního rozhodčího byla k vidění řada soubojů a faulů smrdících sádrou, které byly umocněny bahnitým terénem. Zavidovští se tlačili před branku domácích, ale první branka padla v 21. minutě, kdy po rohovém kopu Dana Štillera se k míči dostal Vladimír Beneš a hlavou poslal své spoluhráče do vedení 0-1. Vyrovnání přišlo záhy, když domácí vyrovnali taktéž z rohového kopu 1-1. Velkou šanci zavidovských měl Škyta, který si poradil s posledním bránícím hráčem Hředel, ale jeho střela do protibohybu brankáře trefila pouze tyč. Vše si vynahradil Jan Škyta o několik minut později, kdy ho prodlouženou hlavičkou vysunul Koc a prvně jmenovaný hráč se řítil sám na brankáře a s velkým přehledem proměnil křižnou střelou 1-2. Vedení Zavidova netrvalo opět dlouho. Druhý rohový kop, skrumáž v malém vápně a neštastný vlastní gól 2-2. Ve 43. minutě odpískal rozhodčí Szabo pokutový kop, ale hředelský Došek pohrdl touto šancí poslat domácí tým do vedení a z následného protiútoku po kombinaci Škyta – Bok – Jarda Koc, posledně jmenovaný zvýšil krásným gólem na 2-3. Fanoušci v prvním poločase mohli vidět 5 branek, neproměněnou penaltu. Dle informací z hředelského zákulisí se během tohoto utkání mělo konat výběrové řízení na aktéra hlavní postavy druhého dílu akčního trháku – Krvávý sport, kdy v prvním díle byl hlavním hrdinou Jean Claude Van Damme. Ihned několik hráčů z obou mužstev tímto výběrovým řízením během zápasu prošlo a Claudeho Van Damma by s přehledem strčili do rukávu.

Druhý poločas začal pro zavidovské velmi slibně, když se po centru Skoupého dostal míč ke Kocovi, který posunul na Jendu Škytu a ten neměl problém se vstřelením své druhé branky v tomto utkání 2-4. Domácí se dožadovali u rozhodčího ofsajdu, vše se dozvíme důkladně dnes večer na ČT, kdy danou situaci rozeberou elektronickou tužkou ve studiu Dohránu. Od této chvíle byl zápas v režii hostů, zvýšit mohl po Škytově vysunutí Bok, ale to by nesměl při střele podklouznout na bahnitém terénu. V 72. minutě po Bokově vysunutí šel sám na branku Škyta, ale jeho lob skončil na břevnu. Domácí se snažili o vstřelení kontaktního gólu, ale kromě jednoho závaru opět po rohovém kopu se ve druhém poločase k ničemu nedostali. K vidění bylo ještě několik zákroků, které postavily obě střídačky na nohy, ale naštěstí se zápas dohrál bez zranění. Hosté tak vyhráli i své 13cté utkání v řadě a po pozdimní části vedou tabulku okresního přeboru o celých 15 bodů před druhým Městečkem bez ztráty jediného bodu.

Sestava: Kukla – Pešek, Beneš, Hamouz, Pichner – Bok, Štiller D. (70. min. Krejza), Devera (C), Skoupý (80. min. Štiller R.) – Koc, Škyta