V okleštěné sestavě z venku opět bez bodu

TJ Viktoria Vestec – FC 05 Zavidov 1:0 (0:0)

Ve 28. kole I. A třídy se zavidovští fotbalisté představili na hřiště Vestce, jehož dirigentskou taktovku suverénně třímá rekordman v počtu mistrovských titulů Jiří Novotný a z lavičky vše řídil Petr „Béda“ Vrabec. Zavidovští, jak je již v této sezóně pravidlem, odjeli bez řady hráčů, kteří chodí hrát pouze doma, a tak musely do zbraně železné zásoby, jako byl Daniel Devera.

Od prvních minut byli Zavidovští lepším týmem, ale těžce se vypořádávali s tvrdostí domácí hry. Přesto se do první velké šance dostal Dvořák, který byl v pokutovém území faulován, ale souboj ustál a následně nastřelil brankáře.

Druhý poločas přinesl stejný obrázek. Klíčový moment přišel v 52., kdy se Hovorka uvolnil v pokutovém území a křížnou ranou překvapil Kuklu – 1:0. To byla jediná šance domácích a nakonec znamenala tři body, protože Zavidvští pokulhávali při proměňování šancí. První vytvořil svým průnikem Dvořák, který zpětnou přihrávkou hledal nabíhajícího Korčáka, jemuž chyběly centimetry. Druhou připravil Korčákovi přesným centrem na malé vápno P. Šíma, ale zavidovský kanonýr mířil jen do brankáře. Největší šanci na vyrovnání měl po rohovém kopu Klouček, po jehož hlavičce hráči už zvedali ruce, ale bravurní zákrok brankáře tuto radost zhatil.

Jaroslav Hamouz: „Dnes jsem s výkonem a nasazením moc spokojen a všichni kluci, kteří na utkání odjeli, zaslouží pochvalu a poděkování. Naopak mě opět dopálily chování a přístup tradičních jedinců, kteří chodí hrát pouze doma. Pokud to takto chtějí praktikovat i nadále, tak je na zváženou, zda je to pro klub a ostatní spoluhráče přínosem. Co je platné, že jsme dnes byli lepším týmem, když nemáme žádný bod. Chyběla nám kvalita v zakončení.“

Zavidov: J. Kukla – V. Beneš, J. Klouček, Z. Šmíd ( 66. A. Kraus ), M. Zuda ( 73. J. Kraus ) – M. Dvořák, D. Devera, J. Knor, P. Šíma – T. Korčák, P. Vitner Trenér: Jaroslav Hamouz -tělo-