Utrápená výhra znamená náskok pěti bodů!

Tatran Rakovník B – Zavidov 2:3 (1:3)

V posledním kole podzimní části I.B třídy přivítal Tatran Rakovník B na své umělce lídra soutěže Zavidov. Postavení obou týmu v tabulce bylo patrné i na herním projevu obou mužstev. Zavidovští byli častěji na míči a diktovali tempo hry. První pološance na sebe nechala dlouho čekat, Korčák dostal míč doběhu oklamal pohybem Vrábíka, ale finální nahrávku na volného Žďánského nezvládl a šajtlí přestřelil domácí branku. O chvíli později se do obdobné situace dostal Knor, po hříchu promeškal vhodný okamžik k nahrávce na opět  volného Žďánského a svou akci zakončil nepřesnou střelou. O chvíli později již bylo na zavidovské straně veselo, Korčák vystihl domácí rozehrávku a své sólo s přehledem proměnil 0:1. I nadále byli hosté aktivnější a dobývali domácí obranu, když to nešlo ze hry pomohli si rohovým kopem. Ve 28. min D. Štiller našel v malém vápně hlavu Hanycha a ten nedal A. Benešovi šanci 0:2. Po deseti minutách hry se opakoval stejný scénář, D. Štiller zahrál rohový kop a Hanych byl opět na správném místě 0:3. Když už se zdálo, že se poločas dohraje v klidu, udeřili domácí z ojedinělé šance. Po špatném odkopu hostí vrátili míč zpět do vápna, kde si ho nalezl hlavou Hájek a uzavřel poločasový účet 1:3.

Do druhého poločasu vstoupili domácí jako vyměnění. Svou aktivitou přikovali zavidovské na jejich polovině a byli pány na hřišti. Ze svého tlaku vytěžili několik rohů, které s vypětím všech sil hosté odvrátili. Za svou aktivitu byli odměněni v 68. min, kdy Vrábík centroval do vápna a Tauš  donutil Kloučka k obranému zákroku, kterým překonal vlastního brankáře Krause 2:3. Ani toto varování neprobralo hosty z letargie a i nadále byli pod tlakem domácích. Ti cítili šanci na zvrat utkání, ke kterému  měli velmi blízko v rozmezí několika minut, kdy nejprve Vrábík našel ve vápně osamoceného Tauše, ten ale svůj pokus řešil krkolomným až nefotbalovým způsobem. O chvíli později se postavil Vrábík k trestnému z hranice vápna, s tím ovšem naložil prachbídně. V 85. min mohl klid do řad zavidovských přinést Havel, který zahrával pokutový kop po faulu na Žďánského. Jeho pokus ovšem A. Beneš kryl. Domácí se ještě snažili o vyrovnání, jelikož jejich centry nenašli správné adresáty, odvezli si zavidovští velmi šťastné vítězství 2:3.  Zavidov tak končí podzimní část na prvním místě s pětibodovým náskokem na druhou rezervu Hostouně.

Daniel Devera: „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli lepší a je jen škoda, že neskončil vyšším rozdílem. Inkasovaný gól na konci první půle, dal domácím naději, které se chytili a ve druhé části hry byli jasně lepším týmem. Naštěstí pro nás své šance nevyřešili dobře.Dnes bereme 3 body, za které jsme rádi. Z hrůzostrašného druhého poločasu si musíme vzít ponaučení, tak aby se už nikdy neopakoval!!!“

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun (67. Zuda), Havel, V. Beneš (61. Vitner), Krejčí (88. Skoupý) – Knor, Klouček, D. Štiller (78. Jelínek), Hanych – Korčák, Žďánský. Trenér: Daniel Devera