Trauma zápasů venku trvá

Sokol Mníšek pod Brdy – FC 05 Zavidov 2:1 (0:1)

V 5. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté do Mníšku bez kanonýra Korčáka, což nakonec bylo citelné oslabení.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří si vytvořili dvě vyložené šance. Kukla bravurně zasáhl a své spoluhráče významně podržel. Zhruba po pětadvaceti minutách se hra srovnala a i hosté začali vystrkovat drápky. První varování pro domácí přišlo ve 31., kdy Jančařík uvolnil Knora, který ale těsně minul. Ve 38. už ale radost mohla vypuknout. Koch vysunul Žďánského, který vyhrál souboj s obráncem a prostřelil brankáře – 0:1. Těsně před odchodem do kabin hostům pomohla tyč a také další Kuklův bravurní zákrok.

Druhá část přinesla snahu domácích o vyrovnání, ale hostující obrana, někdy i s notnou dávkou štěstí, odolávala. V 65. ale už nevydržela a domácí po brejku do otevřené obrany šťastnou střelou srovnali – 1:1. Domácím gól vliv nové síly do žil a Kukla měl co dělat. V jednom případě mu pomohlo i břevno, ale deset minut před koncem podlehl, když neměl šanci na střelu z bezprostřední blízkosti – 2:1. V závěru hosté sahali po bodu, ale Koch mířil vedle a Žďánského vychytal brankář.

Bedřich Koch: „Museli jsme se vyrovnat s další absencí, která ale byla hodně citelná. Nechytili jsme začátek, ale poté, co jsme hru vyrovnali, a dokonce šli do vedení, tak jsme měli alespoň remízu uhrát. Zde k tomu bylo ze všech venkovních zápasů zatím nejblíže, což mě hodně mrzí, že se nepodařilo.“

Zavidov: Kukla – L. Kapoun, V. Beneš, Klouček, Vanický – D. Štiller, Koch, Knor, Žďánský, Jančařík (82. A. Kraus) – Vitner (59. Ryšlavý). Trenér: Bedřich Koch -tělo-