Tentokrát „odmítl“ hattrick Beneš

Všenorský SK – FC 05 Zavidov 5:0 (2:0)

Ve 22. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté bojovat o body do Všenor, které jsou v tabulce na druhém místě. Výsledek vypovídá jednoznačně, ale po herní stránce bylo utkání vyrovnané. Největší rozdíl byl ve „vymýšlení“ chyb a proměňování šancí. Pětatřicet minut první části přineslo fotbal mezi oběma vápny. Jednu šanci domácích zneškodnil Kraus. Na druhé straně po Korčákově vysunutí pálil Žďánský ze strany do boční sítě. Závěr ale patřil domácím, kteří nekompromisně potrestali zavidovské chyby. Nejprve hosté neodkopli do bezpečí míč na velkém vápně a Kraus byl proti následné střele Štumpfa bezmocný – 1:0. Minutu před odchodem do kabin „namazal“ Liprt Platilovi, jenž nepohrdnul – 2:0.

Prvních deset minut druhé části patřilo domácím. Když už se hra vyrovnávala, tak přišel centr Platila, který si vracející se Beneš hlavou poslal do vlastní sítě – 3:0. Za dvě minuty se situace opakovala.Přišel dlouhý nákop za obranu,kdy Liprt ve skluzu napálil míč do holeně se vracejícího Beneše a ten zvyšoval na– 4:0. Poslední slovo měli domácí deset minut před koncem, kdy D. Štiller poslal krátkou „malou domů“, kterou vystihl Kučera a po kličce Krausovi zakončil do prázdné branky – 5:0.Poslední šanci zápasu měl na kopačce Korčák,který se řítil sám na brankáře ale ten jeho úmysl vystihl.

Daniel Devera (asistent trenéra): „Když se někdo podívá na výsledek a přečte si v mém komentáři, že jsme byli domácím herně vyrovnaným soupeřem, tak mě bude brát za blázna. Největší rozdíl dnes byl ve „výrobě“ zbytečných chyb. V tomto směru jsme domácí jednoznačně přehráli, a jelikož oni toho využili, tak si vezeme pět gólů. Čtyři jsme si ale dali sami, ale pokud budeme dělat tak dětinské chyby, tak nás bude trestat každý tým.“

Zavidov: A. Kraus – Pichner (57. Z. Šmíd), V. Beneš, Vanický (67. Devera), Liprt – Dvořák, Polák, D. Štiller, Zuda – Žďánský, Korčák. Mužstvo vedl asistent: Devera Daniel. -tělo-

Už cesta na zápas byla složitábus