V generálce s rezervou Tatranu rozhodl první poločas

Tatran Rakovník B – FC 05 Zavidov 2:1 (2:0)

V sobotu sehráli na krásném hlavním hřišti Tatranu generálku hráči domácí rezervy a Zavidova. Oba týmy nastoupily bez několika opor, přesto se hrál zajímavý fotbal. Domácí trenérská dvojice Libor Šíma a František Kollár se musela obejít bez Ondry Pouly, Marka Konopáska, Bethela, Lukáše Beneše, Davida Juna, Martina Medřického a Marka Kučery.

Domácí měli parádní vstup do zápasu, když již po pěti minutách prošel Zdena Weis až před Jardu Kuklu, který ještě pádem pod nohy stačil míč vyrazit, ale přímo před dobíhajícího Špičku, který placírkou poslal míč do sítě – 1:0. Za tři minuty vybojoval „Áda“ Špička napadáním autové vhazování, které rychle rozehrál na Vaška Mutinského, jehož přesný centr našel hlavu nabíhajícího Radka Pokorného, který trknul přesně do šibenice – 2:0. V dalším průběhu domácí tým tahal za delší konec. Dobře napadal rozehrávku soupeře a podnikal rychlé akce do otevřené obrany. Ve 25. utekl přes celé hřiště Ondra Kozák, ale místo nahrávky osamocenému Pavlu Kollárovi, který by zakončoval do prázdné branky, volil střelu vedle. Hosté zahrozili pouze ze standardních situací, ale Aleš Herink byl vždy na místě.

Druhá část byla opakem první. Hosté zlepšili pohyb a přesnost přihrávek a začali mít míč častěji na svých kopačkách. Když už se ale dostali za dobře pracující elastickou defenzivu domácích, tak závěrečné řešení bylo nepovedené a většinou se Zavidovští vyhnali do rohů hřiště místo, aby přišlo zakončení. V závěru se vysunul do útoku hostů V. Beneš a domácím začalo být horko. Nejprve Luboš Šika vykopl z brankové čáry Bokovu střelu. Chvilku na to vytěsnil hrudí mimo branku Urikův pokus Pavel Kollár. Zavidovští se dočkali až v 83., když Patrik Somol na půlce snadno prohrál souboj. Blecha nakopl míč přímo na volného Urika, který jej posunul na V. Beneše, jenž přehodil vyběhnuvšího Álu Herinka – 2:1. Hned z protiútoku mohl dát zápasu definitivu Vašek Mutinský, který se proháčkoval obranou hostů, ale místo nahrávky na osamoceného Patrika Somola volil střelu a těsně minul.

Tatran B: Herink – P. Kollár – D. Šika, Weis, Čermák – Špička, Pokorný, M. Beneš, Pidrman – Kozák, V. Mutinský. Hokejově střídali: L. Šika, Houška a Somol. Trenér: Libor Šíma.

Zavidov: Kukla – V. Beneš – Pešek, L. Blecha, Pichner – Koc, Bok, D. Štiller, Krejza – Urik, Korčák. Hokejově střídali: R. Štiller a Skoupý. Trenér: Zdeněk Pichner. David Svooda (tělo)