Takhle by to chtělo i venku

FC 05 Zavidov – Slavia Jesenice 4:0 (3:0)

V 11. kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté poslední tým soutěže – Slavii Jesenice. V prvních minutách měli sice hosté dvě slibné šance ke skórování, ale neproměnili. Po deseti minutách převzali otěže zápasu domácí, kteří se ujali v 18. min. zaslouženého vedení. Žďánský zatáhl míč do vápna. Zpětnou přihrávkou našel zhruba na penaltě Korčáka, který s pomocí tyče poslal míč do sítě – 1:0. Ve 33. bylo ještě veseleji. D. Štiller zatáhl míč po křídle. Stříleným centrem našel Korčáka, jehož volej byl nechytatelný – 2:0. Chvilku na to byl ve vápně faulován Žďánský, ale Beneš penaltu neproměnil. Dvě minuty před přestávkou se domácí třetího gólu přeci jen dočkali. D. Štiller zahrával rohový kop. Centrovaný míč u přední tyče lízl Wittmayer hlavou tak šikovně, že skončil v síti – 3:0.

Druhá část byla ve znamení tlaku domácího týmu, ale také ve znamení jejich žalostné koncovky. Přesto se Zavidovští dočkali. Pět minut před koncem si na rohový kop D. Štillera naskočil Beneš a nechytatelnou hlavičkou napravil zaváhání při neproměněné penaltě – 4:0.

Jaroslav Hamouz: „Naše vítězství je naprosto zasloužené, ale klidně mohlo být mnohem vyšší, kdybychom měli vypsat všechny šance, tak se bude psát pouze o tomto zápasu. Potřebovali bychom zlepšit zakončení, což nás trápí hlavně venku, kde nemáme tolik šancí a každá neproměněná nás stojí výsledek a body. Koncovka je asi jedinou kaňkou na tomto utkání.“

Zavidov: Kukla – Liprt (84. Geier), Klouček, V. Beneš, Hvězda – D. Štiller (85. P. Šíma), Jančařík (67. Zuda), Knor, Wittmayer – Korčák (77. Ryšlavý), Žďánský. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-