Strůjcem vítězství byl Jarda Kukla

FC 05 Zavidov – Union Cerhovice 3:2 (0:1)

Ve 2. kole I. A třídy se poprvé představili zavidovští fotbalisté na své „tvrzi“, ve které během loňského ročníku pouze jednou prohráli, když přivítali Cerhovice, které si na konci dubna odvezly pět branek.

V neděli měl ale průběh úplně jiný charakter. Do první šance se sice dostal Korčák, který křížnou střelou minul vzdálenější tyč, ale poté převzali otěže dobře kombinující hosté. Nakonec se hra v prvním poločasu změnila v souboj hostujících hráčů s výborně chytajícím Jaroslavem Kuklou, který v prvním poločase několika bravurními zákroky zachránil své barvy od debaklu. Nakonec přeci jen jednou inkasoval, když byl krátký na střelu z bezprostřední blízkosti – 0:1.

Druhá část mnoho změn nepřinesla. Hosté působili fotbalovější dojmem a měli i šance, ale v brance domácích opět čaroval Kukla. Zhruba po sedmdesáti minutách začali vystrkovat růžky i domácí. Žďánský na pravé straně několikrát utekl, posílal do vápna jeden parádní centr za druhým, ale nikdo z jeho spoluhráčů si letící míč nedokázal najít. Až přišla 83. minuta, kdy opět po pravé straně utekl Žďánský. Na střílený přízemní centr si naběhl Korčák a prolomil svoji střeleckou smůlu – 1:1. Neuběhly ani dvě minuty, když Z. Šmíd vhodil aut až na přední tyč, kam si naběhl netradiční hlavičkář D. Štiller a protlačil míč do sítě – 2:1. To však nebylo všechno. V 89. min. utekl po levé straně Korčák. Vnikl do vápna a parádně obstřelil vyběhnuvšího brankáře – 3:1. Euforie domácích byla taková, že hned za minutu zapomněli bránit a hosté snížili. Dvě minuty nastavení jim ale na vyrovnání nestačily – 3:2.

Bedřich Koch: „Jak řekl pan Pospíchal – fotbal nemá logiku. Dnes to platilo. Cerhovice byly lepším týmem a nezasloužily si prohrát. My ale měli v brance Jardu Kuklu, který nám svými zákroky dal naději na obrat, který jsme v posledních sedmi minutách předvedli. Hráčům jsem věřil do poslední chvilky. Stejně jako vynikající fanoušci zaslouží velkou pochvalu. Tedy až na druhý inkasovaný gól. To by se prostě stávat nemělo.“

Zavidov: Kukla – P. Šíma, Klouček, Z. Šmíd, Jančařík – D. Štiller, Dvořák (46. Knor), T. Koch, Žďánský (90. A. Kraus) – Vitner (62. Zuda), Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-