Střídající Šíma byl k neudržení

FC 05 Zavidov – Sokol Jedomělice 3:1 (1:0)

V posledním domácím utkání letošního ročníku I. A třídy hostili zavidovští fotbalisté o záchranu bojující Jedomělice. Domácí chtěli udržet svoji parádní bilanci domácích zápasů, když na svém trávníku na jaře pouze jednou prohráli, a to smolně se Spartakem Příbram.

Vstup do zápasu se ale Zavidovským moc nepovedl. Hosté byli nebezpečnější, ale víc jak nastřelené břevno ze svých šancí nevytěžili. Klíčový moment zápasu přišel ve 31. min., kdy Žďánský zahrával rohový kop. Na centrovaný míč si nejvýše naskočil Klouček a hlavou otevřel skóre – 1:0. Branka jako by domácí uklidnila a od tohoto momentu převzali otěže zápasu.

Druhý poločas už byl jasně v režii zavidovských fotbalistů, kteří se prezentovali pěknými akcemi. Střelecký apetit ukázal střídající Pavel Šíma, který byl na hrací ploše pouhých šest minut, když dostal od D. Štillera pěknou kolmici za obranu a parádně obstřelil brankáře – 2:0. Neuběhlo ani dalších šest minut, když velmi dobře hrající Dvořák poslal míč před prázdnou branku Pavlu Šímovi, kterému stačilo nastavit placírku – 3:0. A to měl tento rtuťovitý záložník další dvě šance, ale v obou případech mu chyběl klid v zakončení. Stejně jako jeho spoluhráčům, a tak poslední slovo měli hosté, kteří minutu před koncem využili chyby v domácí rozehrávce a tečovanou střelou připravili A. Krause o čisté konto – 3:1.

Jaroslav Hamouz: „Z naší strany to byl chytře odehraný zápas. Hodně nám pomohla první branka, po které se kluci uklidnili a převzali zápas do svých rukou. Druhá část už byla jasně v naší režii a vítězství mohlo být i mnohem vyšší. Uhráli jsme v tuto chvíli 42 bodů, což je zavidovský rekord a jsem proto spokojen, ale rád bych, abychom za týden ve Voticích zlomili i prokletí venkovních zápasů, ale vím, že to bude hodně těžké, protože Votice jsou nejlepším týmem jara.“

Zavidov: A. Kraus – Z. Šmíd, V. Beneš, Klouček, Vanický – D. Štiller (65. Faigl), Knor, Dvořák (83. Vrubel), Žďánský (83. Geier) – Vitner (75. J. Kraus), Korčák (53. P. Šíma). Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-