Střelecké probuzení přišlo po hodině

FC 05 Zavidov – FK Kosoř 4:1 (0:1)

V dalším kole I. A třídy hostili Zavidovští tým Kosoře, který měl před tímto duelem pouze o tři body více. Domácí, pokud se nechtěli dostat do velkých záchranářských problémů, museli zvítězit.

První minuty přinesly vzájemné oťukávání. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Zhruba po osmi minutách se osmělili domácí a začali více „tlačit na pilu“. Z toho přišly čtyři vyložené šance, ale Korčák netrefil hlavou prázdnou branku. Žďánský prováhal vhodný okamžik na střelu. Korčák neproměnil samostatný únik a posléze přestřelil ze dvou metrů po centru Žďánského. Gólem neskočil ani pokus Kocha, a tak přišel v poslední minutě trest, kdy Farkaš zakončoval do prázdné branky – 0:1.

Hned po minutě druhé části šel sám na brankáře Žďánský, ale nastřelil tyč. Zavidovským nakonec pomohli sami hosté, kteří si po hodině hry srazili do vlastní sítě centr D. Štillera – 1:1. Tím jako by z domácích spadla nervozita. Hned za dvě minuty utekl Žďánský. V polosedě dokázal přiklepnout míč Korčákovi, který jej poslal nechytatelně do branky – 2:1. Za deset minut bylo ještě veseleji. Korčák si zpracoval centr Dvořáka. Udělal kličku brankáři a zakončil do odkryté branky – 3:1. V 80. završil hattrick Korčák, který si naskočil na rohový kop D. Štillera s pomocí tyče pečetil zavidovské vítězství – 4:1.

Bedřich Koch: „Po celý zápas jsme byli lepším a fotbalovějším týmem, jen jsme se hodinu nemohli střelecky prosadit. Chyběl nám větší klid a rozvaha, která přišla po přestávce. Za naši aktivitu jsme si tříbodové vítězství zasloužili.“

Zavidov: Kukla – V. Beneš, Polák, Hornof, L. Kapoun – D. Štiller (87. Vanický), Koch, Klouček, Jančařík (62. Dvořák) – Korčák (82. Čech ml.), Žďánský. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-