Spravedlivá dělba bodů

FC 05 Zavidov – Sokol Braškov 1:1(1:0)

V dalším kole I. B třídy přivítali Zavidovští na svém hřišti vedoucí celek soutěže – Sokol Braškov. Domácí trenéři postrádali několik opor, což ale v prvním poločase nebylo znát. Zavidovští se agresivní a obětavou hrou pustili do svého soupeře a prakticky k ničemu jej nepustili. Sami se dostávali do přečíslení, ale v rozhodujících chvílích chyběla přesnější přihrávka, nebo razantnější zakončení. Domácí se přeci jen dočkali gólu po půlhodině hry. Rohový kop u přední tyče zakončil V. Beneš pouze do těla protivníka. Míč se ale dostal ke Korčákovi, který jej přes hlavu poslal k vzdálenější tyči – 1:0. Chvilku na to utekl Korčák. Zpětnou přihrávkou našel Blechu, jehož střelu ale na poslední chvíli zablokoval soupeř.

Začátek druhé části ještě domácí předváděli stejný fotbal, ale po deseti minutách jako by se začali strachovat o vítězství. Upustili od svého napadání a nasazení, čehož využil soupeř a převzal iniciativu. V 56. mohl srovnat Nachtigal, ale hlavičkou poslal míč nad Kuklovu branku. Hosté si s přibývajícím časem vytvořili mírnou převahu, čímž se domácím naskytla možnost brejků. Korčák ale dvakrát v samostatném úniku neuspěl. A tak přišel v 81. trest. Pichner zaváhal s rozehrávkou. Uklouzl, což hosté využili k následnému centru a přesnému zakončení, proti kterému byl Kukla bezmocný – 1:1. Chvilku na to mohl strhnout vedení na stranu Zavidova Špička, ale jeho střela ze sedmi metrů si cestu do sítě neproklestila. V samotném závěru měl vítězný gól na hlavě Hamouz, ale bohužel minul prudký centr.

Jaroslav Hamouz: „Je to ztráta dvou bodů. Takový zápas musíme dovést do vítězného konce. V prvním poločase jsme nepodali špatný výkon, ale ve druhém jsme od naší hry upustili a to nás stálo body. Přitom jsme hráče o přestávku nabádali, že musí pokračovat v nastoleném trendu. Je to velká škoda.“

Zavidov: Kukla – V. Beneš – Pichner, Šmíd, Hvězda – Krejza (74. Hamouz), Bok (30. Liprt), Devera, Špička – Korčák, Blecha. Trenéři: Zdeněk Pichner a Jaroslav Hamouz. -tělo-

Branka: Korčák