Spartak ukončil domácí neporazitelnost

FC 05 Zavidov – Spartak Příbram 1:2 (1:1)

Ve 27. kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté tým Spartaku Příbram, který je o bod na druhém místě a bojuje o návrat do KP. Od prvních minut se hrál zajímavý fotbal.

Domácí se stáhli do obranného bloku a dobrým napadáním narušovali rozehrávku soupeře, který těžce hledal cestu k brance A. Krause. Naopak domácí byli nebezpečnější. Korčák šel sám na brankáře, ale trefil jeho tělo. Kloučkovu hlavičku vykopávali obránci z brankové čáry. Zaslouženého vedení se Zavidovští dočkali po půlhodině, kdy si Klouček naskočil na rohový kop. Brankář jeho hlavičku vyrazil, ale dobíhající V. Beneš byl nekompromisní – 1:0. Chvilku na to mohlo být srovnáno, ale A. Krause zachránilo břevno. Čtyři minuty před koncem poločasu ale chyboval A. Kraus, který neudržel střelu z vápna a dobíhající Vašek trestal – 1:1.

Vstup do druhé části se lépe povedl hostům, kteří měli dvě šance, ale až třetí využili. Mora prošel středem rozestoupené obrany až před A. Krause, kterého přeloboval – 1:2. Od tohoto okamžiku převzali otěže zápasu domácí, kteří se usadili na polovině soupeře, ale chyběl jim větší klid v zakončení i při finální přihrávce. Nepomohla jim ani jedenáct minut dlouhá přesilovka, když byl po dvou žlutých vyloučen Rogoz.

Jaroslav Hamouz : „Za dnešní výkon musím hráčům poděkovat. Hráli na hranici svých možnosti a rozhodně jsme nebyli horším týmem. Je to férová prohra a odcházím se vztyčenou hlavou. Nemáme se za co stydět.

Zavidov: A. Kraus – V. Beneš, J. Klouček, Z. Šmíd, R. Vanický ( 75. V. Geier ) – M. Dvořák, D. Štiller, J. Knor, J. Jančařík ( 81. J. Kraus ) – D. Žďánský ( 47. M. Zuda ), T. Korčák Trenér: Jaroslav Hamouz  -tělo