V prvním přípravném utkání zvítězil náš tým na půdě Slavoje Žihle 3:1

První letošní přípravné utkání jsme odehráli v Žihli s místním výběrem. S našim týmem neodcestovalo ihned několik hráčů – armádní četa Devera, Kukla a sešívané duo Beneš, Bok. V dresu domácí Slavoje se naopak objevil Martin Havel, který ještě v minulém roce oblékal dres Tatranu Rakovník. Zápas byl hrán na tamní umělé trávě, z které se stal díky sněhovým přeháňkám velmi těžký hrací terén.

V prvním poločase se hrál poměrně vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Největší příležitost skórovat měl po Škytově zatažení a následném centru Ondra Krejza, který ovšem regulérně minul, a tak se šlo do kabin za stavu 0-0.

Druhý poločas mohli jít hráči Slavoje do vedení, když po Peškově ruce v pokutovém území byla nařízena penalta. To by ale musel hráč Žihle trefit zařízení, které po celé utkání s přehledem hlídal nestárnoucí Michal Červený. Fotbalové pravidlo „nedáš, dostaneš“ se potvrdilo. Jan Škyta si vzal svoji desetiminutovku v zápase, kdy nejdříve neproměnil stoprocentní šanci, která skončila na tyči domácí svatyně, aby si následně sám vybojoval a následně proměnil pokutový kop 0-1. Od této chvíle byl Zavidov lepším týmem, at to zúročili  hráči dalšími proměnými šancemi  Zavidova – opět Škyta 0-2 a poté také Korčák 0-3. Následně mohl zvýšit po krásném vysunutí Škyty Dáňa Štiller, ale se svojí tutovkou nenaložil stoprocentně. Za domácí korigoval stav utkání Havel 1-3.

sestava: Červený-Koc, Urik, Pešek, Pichner – Krejza, D. Štiller, Skoupý, Blecha, – Korčák, Škyta

hokejově střídali: J.Kraus, Hvězda, M. Štiller