Zavidov nevyhrál ani v poslední Jesenici

Slavie Jesenice –  FC 05 Zavidov 1:0 (0:0)

Ve 26. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté na hřiště Slavie Jesenice, která je beznadějně poslední a již jistým sestupujícím. Zavidovské výkony doma a venku jsou jako den a noc a kdo si myslel, že se to tímto zápasem zlomí, tak byl na omylu.

Prvních deset minut sice patřilo hostům, kteří si vytvořili tlak a po dlouhém autu Šmída i šanci Kloučkem, ale jeho hlavička skončila vedle. V 10. se podobná situace udála před brankou Zavidova. A. Kraus nevyběhl pro dlouhé vhazování a Pytelka z malého vápna poslal míč do sítě – 1:0. Za deset minut bylo vyrovnáno, když Korčák vystihl přihrávku. Šel sám na brankáře a nezaváhal – 1:1. Ani tento moment neprobudil hosty z letargie, a tak přišel tradiční úkaz venkovních zápasů. V poslední minutě domácí nakopli z půlky míč do vápna, kde nezasáhl ani jeden ze zavidovských hráčů, čímž nepohrdnul Pilík a vrátil domácím vedení – 2:1.

Druhá část byla ve znamení malinko vyšší snahy hráčů Zavidova, ale jejich akce končily před pokutovým územím, a tak přišla třetí standardka domácích. A. Kraus podběhl rohový kop a Pytelka opět snadno skóroval – 3:1. Naději mohl vykřesat Korčák, ale po Žďánského centru nastřelil pouze břevno, a tak Zavidovští prohráli u posledního týmu, pro který to byla čtvrtá výhra v tomto ročníku.

Jaroslav Hamouz: „Jsem velice naštvaný a zklamaný. Podali jsme trapný a ostudný výkon, kterým jsme nasadili korunu našemu letošnímu účinkování na hřištích soupeřů. Přitom naše sestava nebyla špatná a já věřil, že nepříjemnou sérii venkovních zápasů zlomíme, ale po takovém výkonu to nešlo. Kde jinde bychom už chtěli vyhrát než s takovým soupeřem. Diváky dnes z fotbalu musely bolet oči.“

Zavidov: A. Kraus – V. Beneš, J. Klouček, Z. Šmíd, P. Liprt – M. Dvořák, D. Štiller, D. Žďánský, P. Faigl ( 70. M. Skoupý ) – P. Vitner ( 77. R. Vanický ), T. Korčák Trenér: Jaroslav Hamouz -tělo-