Sedmigólový příděl pro Slabce

Zavidov B – Slabce 7:1 (3:0)

V dalším zápase přivítala zavidovská rezerva trápící se Slabce. Hrálo se stejně jako před 14 dny v obrovské mlze za sychravého počasí. Od prvních minut byli lepší domácí, kteří se také jako první dostali k prvním náznakům šancí, avšak všechny akce končily na vápně hostů. V 10. minutě se opřel do míče za vápnem Kříž, jehož dělovku zastavila až tyč. Poté se k ojedinělé šanci dostali hosté, když po chybě domácích postupoval Konopásek sám na M. Štillera, ale nastřelil pouze jeho tělo. V 18. minutě vysunul P. Šíma přihrávkou do úniku Tesaře, ten přesprintoval hostujícího obránce a přesným centrem našel před brankou volného P. Čecha st. Tento zavidovský matador pak míč zasunul do prázdné klece 1:0.  Za necelé dvě minuty hosté špatně nahráli směrem dozadu na volného P. Čecha st., který vrátil asistenci Tesařovi a přihrál mu na druhou branku pro Zavidov 2:0. Skvělá spolupráce těchto dvou pokračovala, ve 26. minutě otálel s odkopem hostující stoper Melichar, kterému ve skluzu odkopl míč P. Čech st. Míč letěl do vápna k Tesařovi, který mazácky dlobnul pod nohy padajícího slabeckého brankáře 3:0. Za tohoto stavu přišel útlum zavidovských a bylo vidět spousty nepřesností na obou stranách. V závěru mohli slabečtí snížit, ale Spal z malého vápna nastřelil na brankové čáře výborně postaveného M. Štillera. Do kabin se ta šlo za stavu 3:0.

Do druhé půle nastoupil na hrot stoper z A týmu Martin Čáňa Havel, který se ihned po vstupu na hřiště dostal do několika šancí. Nejprve mířil zpoza vápna těsně vedle šibenice, poté dvakrát hlavou zahodil tutovku z malého vápna. A tak se snižovalo na druhé straně, po ztrátě uprostřed hřiště šli hosté do brejku, který zakončil přesně Srouhal 3:1. Hned po rozehrání šel P. Šíma sám na branku, ale místo přihrávky na osamoceného Havla, mířil pouze do gólmana hostů. Havlovi se podařilo prosadit až v 65. minutě. Dlouhý aut do vápna si zpracoval navrátilec z Islandu Petr Čech ml., posunul ho na Havla a ten z malého vápna zvýšil na 4:1. Nastala opět hluchá část, kdy jednou domácí opět zachránil M. Štiller. Branky začaly padat zase až v poslední desetiminutovce. V 82. minutě se ocitl Havel sám před brankářem avšak pouze ho nastřelil, naštěstí pro Zavidov se k odraženéu míči dostal Tesař, který ho uklidil do sítě a završil tak první hattrick v zavidovském dresu 5:1. Za dvě minuty přidal tento mladík dokonce svou čtvrtou branku v tomto zápase, kdy si narazil s P. Čechem ml. a bylo to 6:1. Chuťovku na závěr zápasu si pro domácí fanoušky připravil Havel. Na půlící čáře si převzal balón, ufáral hostující obraně a stanovil konečný výsledek utkání na 7:1.

Aleš Kraus, náhradní brankář: „V zápase se Slabcemi jsme byli favoritem a byli to pro nás povinné tři body. I když se v naší hře objevila spousta nepřesností, tak výhra 7:1 se počítá. Musíme se do budoucna vyvarovat zbytečným chybám, které by nás se silnějším soupeřem mohli mrzet. Náš tým konečně sbírá body a stoupá tabulkou, což poslední sezóny nebylo zvykem. Do konce podzimu nás čekají tři zápasy, tak se pokusíme uhrát co nejvíce bodů.“

Zavidov: M. Štiller – Zuda, J. Kraus, Vanický, Jelínek (46. Petrů) – P. Šíma (55. P. Čech ml.), Skoupý, Dvořák, Kříž – P. Čech st. (46. Havel), Tesař.  Trenér. P. Čech