Rozhovor z Rakovnického deníku!

Zavidov /ROZHOVOR/ – Před probíhající sezonou sestoupili z krajské I.A třídy, ale o soutěž níž si vedou více než dobře. Fotbalisté Zavidova jsou v tabulce skupiny A na třetím místě, když mají shodně dvacet osm bodů jako druhý Družec a na lídra SK Rakovník B ztrácí osm bodů. O první polovině sezony a vyhlídkách do jara jsme si povídali s trenérem zavidovského celku Danielem Deverou.

Máte za sebou první polovinu sezony. Jak jste s ní spokojeni?
Po loňském sestupu z I.A třídy, který byl trochu smolný, jsme sami byli v očekávání, co nás čeká. Největší obavy jsme měli z toho, aby kluci soutěž nepodcenili a přistupovali k soupeřům sice se sebevědomím, ale i potřebnou pokorou. Třetí místo a získaných dvacet osm bodů snad dokazuje, že kluci k většině zápasů přistoupili tak, jak by měli. Takže s tímto převládá spokojenost. Každopádně do našeho hodnocení se promítá fungování celého klubu a v tom jsme měli největší rezervy. Nefungovali jsme jako jeden celek FC 05 Zavidov, ale jako samostatné jednotky. Až varování v podobě dvou kontumovaných utkání našeho B týmu nám snad včas otevřelo oči.

Můžete zhodnotit jednotlivé zápasy?
Není tajemstvím, že jsem k týmu přišel až po osmém kole, kdy jsem nahradil Bédu Kocha. Pod jeho vedením tým získal osmnáct bodů, což byl velice slušný počin, za který je třeba Bédovi poděkovat. Zhodnotím tedy až pět utkání, při kterých jsem tým vedl. Prvním zápasem bylo utkání ve Slaném, které se klukům až na koncovku náramně vydařilo. V dalším utkání jsme doma hostili Unhošť, i když jsme tento zápas díky větší kvalitě a domácímu prostředí zvládli, v mnohém mi naznačil, co se týče pokory k soupeři. Tento postřeh se hned potvrdil v dalším zápase v Klobůkách, ke kterému kluci nastoupili jako mistři světa a výsledkem byla prohra po penaltách. V dalším utkání s Hostouní kluci ukázali, že mají dobrý charakter a výtky, které jsem měl k předešlému utkání, si vzali k srdci a předvedli velice slušný výkon, který vedl ke třem bodům. V posledním kole nás čekal Tatran Rakovník, zde jsme se museli vypořádat s několika soupeři, kromě samotného Tatranu také s umělkou a ne úplně korektním řízením utkání. Výsledkem byla prohra gólem z penalty, kterou kluci hrozně těžko kousali. Ač zápas nebyl nijak pohledný a umělka nám úplně nevoněla, kluci dřeli a minimálně bod si zasloužili. Pochvalu si zaslouží hlavně za to, jak zvládli své emoce a nenechali se zbytečně vyloučit po nařízené penaltě.

Co jednotliví hráči?
Jednotlivce hodnotit nechci, jsme tým FC 05 Zavidov a tak chceme vystupovat i na hřišti.

Je něco, co byste udělal s odstupem času jinak?
Nemá cenu se vracet k věcem, které se nepovedly. Důležité je se ze všeho špatného ponaučit a příště se těmto věcem vyvarovat. Takže bych nic neměnil, vše zlé je pro něco dobré.

Jaké jsou vaše cíle pro jaro?
Naším cílem je dát do kupy partu kluků, která se bude v hojném počtu scházet na tréninky a víkend co víkend v dostatečných počtech vyrážet k zápasům nehledě na to, zda půjde o I.B třídu nebo okresní přebor. Co se týče herního projevu, jsme venkovský tým, kterému se hlavně na hřištích soupeřů stává, že se přizpůsobí hře soupeřů. Zde chceme i z tohoto neduhu udělat naši přednost. Pokud bude hrát soupeř nakopávanou a my se tomuto stylu hry přizpůsobíme, tak chceme být i v takovém zápase úspěšní. Dalším cílem je v domácím prostředí předvádět takové výkony, které budou nás i naše fanoušky bavit.

Bude nějaký pohyb v kádru Zavidova?
Do kádru se vrací Vláďa Beneš, přípravu s námi absolvují tři kluci, které nechci jmenovat. Pro mě je důležité, že jsme spolu na všem domluveni a že mají chuť to u nás zkusit a porvat se o místo.

A co odchody?
Co se týče odchodů, tak zde jsme s jedním hráčem domluveni, že mu v případě pro něho lákavé nabídky nebudeme bránit. O dalším odchodu vím jen z doslechu, takže dokud mi to dotyčný nesdělí do očí, tak to beru jen jako fámu.

Prostor pro jakýkoliv váš postřeh, názor…
Této možnosti rád využiji a to z několika důvodů. Chci poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podílejí na chodu našeho klubu a to bez jakéhokoliv očekávání finančního zisku. Dále bych zde rád připomněl obecnímu zastupitelstvu obce Zavidov, že jsme jedinou organizací, která v této obci funguje nepřetržitě bez větších problémů více než dvacet let. Dále bych zde již zmíněnému zastupitelstvu připomněl, že jsme jedinou fungující organizací, která dobře reprezentuje obec Zavidov i v jiných okresech než je ten Rakovnický. Díky fotbalu znají Zavidov i na druhém konci Středočeského kraje. Fotbalové zápasy dávají možnost jak místním, tak i přespolním obyvatelům se setkávat a vzájemně poklábosit. Vážíme si vaší dosavadní podpory, na druhou stranu je nám líto, že v dnešní době, kdy je jakýkoliv sport závislý na podpoře obcí a měst, dochází ke snížení finanční podpory našeho klubu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *