Útok solidní, obrana žalostná

Lhota – Zavidov 5-3 (4-1)

branky:Krejza,2x Šnídl

Ve 13. kole I. A třídy odjeli Zavidovští do pěkného areálu kladenské Lhoty.

Od prvních minut se sice hrál vyrovnaný fotbal, ale největší rozdíl mezi oběma soupeři byl v defenzivní činnosti. Hosté doslova darovali domácím tříbrankové poločasové vedení, když v obranné fázi doslova „vymysleli“ neskutečné věci. Již v 7. min. neuhlídal Hvězda vhazování. Přišel centr do vápna, kde Pichner s Vanickým nechali volného Mikolandu, který se v podobných situacích nemýlí – 1:0. Za sedm minut mohl srovnat Krejza, ale z hranice osmi metrů netrefil branku, a tak přišly další tresty. Oba góly padly jako přes kopírák s tím prvním. Jednou zakončoval Mikolanda a podruhé „utaženou“ placírkou z druhé vlny Asník – 3:0. Ve 41. se hostům přeci jen podařilo snížit, když po pravé straně utekl D. Štiller. Přesným centrem našel u zadní tyče Krejzu, který ve skluzu dostal míč do sítě – 3:1. Ve 44. ale přišla další chyba Zavidovských. Liprt se snažil rychle rozehrát trestný kop z půlky. Trefil jen hlavu Mikolandy, od které se míč dostal k domácím hráčům, kteří přečíslení tři na jednoho vyřešili zakončením do prázdné branky – 4:1.

Druhá část začala náporem hostů, ale postupně Pichner a třikrát Korčák své vyložené šance neproměnili. Hosté se dočkali v 75., kdy se obranou domácích proháčkoval Korčák. Zpětnou přihrávkou našel na velkém vápně P. Šnídla, jeho bomba skončila v síti – 4:2. Domácí však z jediného útoku ve druhé části opět trestali, když se znovu trefil Mikolanda – 5:2. Poslední slovo měli hosté. Koc se snažil uvolnit ve vápně. Míč ale zastavila ruka domácího obránce a P. Šnídl z následné penalty pečetil výsledek – 5:3.

Jaroslav Hamouz: „Byl to zápas rozdílných poločasů a hlavně velkých rozdílů v našich řadách. Do útoku to bylo velice slušné, ale v obraně jsme udělali dětinské chyby, které nás dnes stály body. Doslova jsme domácím darovali čtyři góly a to je s takovým soupeřem smrtící. Škoda, že se nám nepodařilo na začátku druhé části proměnit šance. Bůh ví, jak by to dopadlo.“

Zavidov: Kraus – Vanický, Liprt, Z. Šmíd, Hvězda – Pichner (65. Hrubý), Jančařík, D. Štiller, Krejza (85. Koc) – P. Šnídl, Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-