Rozhodl začátek druhé části

Slovan Velvary – FC 05 Zavidov 3:1 (1:1)

V posledním kole I. A třídy odjeli Zavidovští na horkou půdu vedoucího celku soutěže – do Velvar. V domácím dresu je řada zkušených fotbalistů se zkušenostmi z vyšší soutěže.

První patnáct minut přineslo nudu. Týmy se oťukávaly a čekalo se, kdo první udělá chybu. Byli to hosté, díky čemuž Červený tečovanou střelou překonal bezmocného Kuklu – 1:0. Ve 22. vysunul Pichner dlouhým míčem Krejzu, který jej vrátil před branku na Korčáka, jenž ale hlavou přestřelil odkrytou domácí svatyni. Ve 32. se Nádeníček uvolnil přes Vanického, ale ale po jeho centru zakončoval Brandejs do tyče. V nastaveném čase se hostům podařilo vyrovnat. Jančařík po závaru před brankou uvolnil Deveru, který svoji neopakovatelnou pravačkou nekompromisně zakončil – 1:1.

Vstup do druhého poločasu měli lepší domácím, kterým k tomu pomáhal i přísnější metr rozhodčích vůči zákrokům zavidovských hráčů. V 54. přišel trestný kop z osmnácti metrů, který Budějský poslal nekompromisně k tyči – 2:1. Hned za dvě minuty neodmávali rozhodčí ofsajd Nádeníčka, který šel sám na brankáře. Šmíd jej před vápnem stáhl a musel po právu pod sprchy. Domácí korunovali svoje vítězství v 81., kdy Budějský bombou z vápna pod břevno překonal Kuklu potřetí – 3:1. Hned za minutu mohl snížit Korčák, který šel po Štillerově kolmici od půlky sám na brankáře, ale neproměnil. V závěru mohl výsledek navýšit Nádeníček, ale netrefil prázdnou branku.

Jaroslav Hamouz: „V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a na brejky, což se nám dařilo. Bohužel jsme nezvládli, i vinou tlaku rozhodčích, prvních dvacet minut druhé části. Hráči se věnovali verdiktům. Ztratili koncentraci a dvakrát jsme inkasovali a obdrželi červenou kartu. Rozhodně jsme ale na hřišti vedoucího celku neudělali ostudu a až na zmiňovaných dvacet minut jsem byl s výkonem spokojen.“

Zavidov: Kukla – Liprt – Vanický, Z. Šmíd, Hvězda – Pichner, Jančařík, Devera (87. Falout), D. Štiller, Krejza (75. Pavel Šíma) – Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-